Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Víkendové 3.kolo sledgehokejové ligy vyneslo Zlín do čela tabulky PDF Tisk Email
sporty - Sledge hokej
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 23 Říjen 2012 21:34
O uplynulém víkendu se konalo 3. kolo české sledgehokejové ligy a na programu bylo šest zápasů, z toho rovnou dva odehrál Zlín. Ten měl také šanci se vyhoupnout do čela celé soutěže. Víkendové souboje odstartoval duel mezi Českými Budějovicemi a Spartou Praha, kdy si tři body odvezli hosté po výhře 8:0. V dalších sobotních zápasech porazila Studénka Kohouty z Olomouce a Pardubice podlehly Zlínu 1:3.
Celý článek...
 
Výsledkem jednání výboru svazu ledního hokeje jsou dvě nové smlouvy se sledge hokejisty PDF Tisk Email
sporty - Sledge hokej
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 21 Říjen 2012 21:22
TISKOVÁ ZPRÁVA Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje schválil na svém jednání 18. října 2012 realizační tým reprezentačního mužstva sledge hokejistů. Hlavním trenérem české sledge hokejové reprezentace bude v sezóně 2012/13 Miroslav Hornich, sportovním manažerem a asistentem trenéra Tomáš Zelenka, manažerem týmu Vladislav Hamrla. Celé znění tiskové zprávy zde.
Celý článek...
 
Handisport.cz se změní, snad i směřování českého sportu handicapovaných PDF Tisk Email
ostatní - Glosy a komentáře
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 19 Říjen 2012 22:16
Handisport.cz vznikl 21. srpna 2005 především jako informační zdroj pro všechny, kteří o sportu postižených chtěli něco vědět, a neměli se to kde dozvědět, protože webové stránky paralympijského výboru byly na nic, ve většinových médiích ani zmínka, vy, kteří si to ještě pamatujete, určitě víte, o čem mlvím. Zároveň to byla doba pohnutá, plná sporů a Handisport vznikl i jako platforma, kde se mohli potkávat všichni bez rozdílu svazové příslušnosti a měly na něm vždy místo články ze všech sportů, které o to měly zájem. Od roku 2010 značně bojuju s motivací věnovat takové množství volného času, které ostatně ani aktuálně nemám, právě Handisportu.cz a obecně na sport postižených. Před paralympijskými hrami v Londýně jsem byla pevně přesvědčená, že po nich se vším seknu. A to ne proto, že by mě sport handicapovaných nebavil, ale jednak nepatřím k těm, kteří se dají koupit, jednak jsem viděla za ta léta spoustu podrazů, kopanců i najetí vozíkem do ležícího soupeře, a to teď vůbec nemluvím o závodech, ale o mezilidských vztazích.
Celý článek...
 
Firmy se utkaly ve florbalu na podporu vozíčkářů PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 19 Říjen 2012 22:02
TISKOVÁ ZPRÁVA Minulou sobotu se uskutečnil již devátý ročník tradiční florbalové Benefice firem, která se konala ve sportovní hale Arena Sparta Podvinný Mlýn v Praze ve Vysočanech. Tato akce měla za cíl podpořit činnost Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha). Záštitu nad akcí převzal starosta městské části Praha 9 Jan Jarolím. Patronem turnaje byl kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich. Sportovce přišla podpořit i poslanykně Lenka Kohoutová nebo herec Martin Stránský, patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha.
Celý článek...
 
Ani čtyři zlaté paralympijské medaile nezastaví Michelle Stilwellovou před cestou do Brazílie v roce 2016 PDF Tisk Email
ostatní - Hvězdy odjinud
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 18 Říjen 2012 21:39
Michelle Stilwellová je kanadská atletka na vozíku, která v Londýně zopakovala svůj triumf na 200 m jízdařek kategorie T52, a ještě přidala stříbro na poloviční, stometrové trati., a tak její dosavadní sbírka čítá pět cenných paralympijských kovů. I když by se mohlo zdát, že pro Michelle to byla olympiáda poslední, v Londýně vzkázala svým příznivcům, že v Brazílii 2016 nebude chybět. Za čtyři roky by se tedy měla představit na paralympijské dráze v obdivuhodném věku 42 let. Její rozhodnutí pokračovat v atletice ovlivnil především závěrečný londýnský ceremoniál.
Celý článek...
 
Úspěšná boccia v Havířově PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 15 Říjen 2012 15:13
O víkendu 6. – 7. října se v Městské sportovní hale Slávie uskutečnil 8. Havířovský turnaj v boccie, který byl nejrozsáhlejší ve své dosavadní historii. Turnaje se zúčastnilo rekordních 30 hráčů, kteří se tentokrát utkali ve více kategoriích. Součástí turnaje bylo regionální kolo 3. ligy v boccie, kterého se dohromady zúčastnilo  9 hráčů. Sedm v kategorii BC2, kde postup do druhé ligy vybojoval havířovský svěřenec Roman Sajdak a dva v kategorii BC3. V té hráči hrají se spoluhráčem pomocí rampy a zvítězil Josef Meyer z Ostravy. Ten se příští rok taktéž podívá do celorepublikové druhé ligy. Ostatní hráči se utkali v otevřeném Havířovském turnaji, kde se již soutěžilo bez rozdílu kategorií. Do finále se stejně jako před rokem probojovali Michal Koutný z Olomouce a Jiří Svojanovský z Ostravy. Ten Koutnému rok starou porážku vrátil a mohl se radovat z poháru primátora a také z putovního poháru pro vítěze Havířovského turnaje. Třetí místo obsadil Tomáš Byrtus z Českého Těšína.
Celý článek...
 
Devátý ročník tradiční Benefice firem na Spartě ve Vysočanech PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 04 Říjen 2012 21:48
Dne 13. října 2012 se uskuteční již devátý ročník tradiční florbalové Benefice firem, která se bude konat ve sportovní hale Arena Sparta Podvinný Mlýn v Praze ve Vysočanech. Tato akce má za cíl podpořit činnost Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha). Záštitu nad akcí převzal starosta městské části Praha 9. Každý zúčastněný tým platí startovné na podporu činnosti SKV Praha. V rámci turnaje si zahrají týmy florbal mezi sebou, vyzkouší si ale i florbal na vozíku proti SKV Praha ComAp týmu.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting