Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Na Havířovský turnaj v boccie přijede i stříbrný medailista z Londýna Radek Procházka PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 03 Říjen 2012 21:40
Boccia je paralympijský sport, který v České republice získává stále větší oblibu. Důkazem toho je i 8. Havířovský turnaj v boccie, jehož se v podzimním kole zúčastní rekordních 32 sportovců. Nebude mezi nimi chybět čerstvý stříbrný medailista z Londýna Radek Procházka. Poprvé v historii je turnaj dvoudenní, konat se bude o nadcházejícím víkendu 6. - 7. října v Městské sportovní hale Slávie. V sobotu podvečer pak proběhnou školení hráčů, trenérů a rozhodčích pod vedením předsedy České federace Spastic Handicap Romana Sudy. Turnaj je realizován v rámci projektu Think Big Nadace O2.
Celý článek...
 
Vozíčkáři bodují mezi nehandicapovanými PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 27 Září 2012 12:27
Česká reprezentace v curlingu vozíčkářů má za sebou úspěšnou premiéru v 3. mužské lize hráčů bez postižení. Minulou sobotu porazila poměrem 7:1 družstvo Tee Party M a druhý den si poradila výsledkem 9:4 s Ledoborci 3. V osmnáctičlenném startovním poli tak drží průběžnou 1. - 4. příčku, což je nad očekávání dobrý vstup do soutěže. Jak dopadne ligové měření sil s chodícími curlery bylo přitom velkou neznámou pro obě strany. Vozíčkářský výběr měl v tomto složení minimální zkušenosti s hrou proti nehandicapovaným. I když někteří členové družstva už hráli tímto způsobem menší regionální soutěže, kde patřili k lepšímu průměru. První dva úspěšné zápasy z tohoto víkendu jsou proto milým povzbuzením a možná i trochu překvapením pro soupeře.
Celý článek...
 
Vyšla kniha o Martinu Němcovi PDF Tisk Email
ostatní - Události ze zákulisí
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 27 Září 2012 11:17

Pokud si chcete prohlédnout cestu dvojnásobného paralympijského vítěze v hodu diskem, několikanásobného mistra světa i Evropy a dlouholetého držitele světových rekordů v hodu diskem a vrhu koulí vozíčkářů kategorie F 55 od házení na chalupě v roce 1997 až po paralympijské hry v Londýně 2012, můžete si zde stáhnout zdarma e-knihu The Throwing Machine, kterou vydal Handisport.cz. (ant)

 
Je to diskriminace, říkají florbalisté o nových pravidlech MŠMT PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 24 Září 2012 23:50
Byla zveřejněna nová pravidla na rozdělování dotací Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy České republiky a podle florbalistů na vozíku jsou diskriminující, protože úplně "zapomněla" na sporty, které nejsou na seznamu paralympijských nebo deaflympijských her. O pravidlech více na webu www.paralympic.cz, o nesouhlasu florbalistů na facebooku České federace florbalu vozíčkářů. (ant)
 
Začal další ročník sledgehokejové ligy - jediný obhájce titulu ze Zlína vyhrál oba zápasy PDF Tisk Email
sporty - Sledge hokej
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 23 Září 2012 22:49
Nový ročník České sledge hokejové ligy odstartoval v sobotu a v neděli na třech zimních stadionech. Průběh všech zápasů jste mohli znovu sledovat živě na http://www.onlajny.com. Hlavním partnerem soutěže se nově stala společnost Pražská energetika. Sezóna 2012/2013 se bude muset obejít bez celku kolínských Draků. Dvojnásobní mistři republiky se nepřihlásili do soutěže z důvodu nedostatečného počtu hráčů, a tak řadu středočeských tváří uvidí fanoušci hostovat v jiných dresech.
Celý článek...
 
Přijeďte se podívat do Bíliny na podzimní atletiku PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 20 Září 2012 14:20
Tuto neděli proběhne Podzimní atletika Spastic Handicap na stadiónu Atletického klubu Bílina na Kyselce. Hlavním pořadatelem je TJ zdravotně postižených Nola z pověření České federace Spastic Handicap za podpory města Bílina a ve spolupráci s Atletickým klubem Bílina. Závodí se od 11:50 do 16:00 dle ustanovení pravidel atletiky IAAF a IPC, brožury Atletické soutěže 2012 a podle ustanovení vydaných propozic. Podzimní atletiky se zúčastní všichni členové reprezentačního týmu užších i širších kádrů. (pv)
 
Curling vozíčkářů boří bariéry PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 18 Září 2012 21:39
Právě začínající curlingová sezóna přináší jednu velkou novinku. Český reprezentační tým vozíčkářů se zapojí coby ČR Wheelchair do 3. curlingové ligy mužů bez postižení. Hlavním cílem tohoto propojení je příprava reprezentantů s handicapem na vlastní mezinárodní soutěže. Bonusovou nadstavbou je boření bariér mezi světem lidí s postižením a bez něj. S nápadem přišla trenérka Kateřina Urbanová, sama členka českého národního týmu žen. Premiérový zápas se odehraje 22. září od 14.00 hodin v Curlingové Aréně Roztyly. Během sezóny bude následovat šestnáct dalších.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting