Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Český cyklistický tým prohrál v Londýně boj o bronzovou medaili PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Adéla   
Neděle, 02 Září 2012 19:48
altČeský cyklistický tým se dopoledne dostal mezi nejlepší čtyři a postoupil do malého finále. Bohužel se mu nepodařilo proti favorizovaným Američanům dosáhnout na medailové pozice. Opět se zadařilo boccistům Radkovi Procházkovi a Leošovi Lacinovi, kteří porazili honkongský pár 6:5 a ve druhém odpoledním zápase si dokázali poradit i se soupeři z Portugalska a vyhráli 6:1. V odpoledním čtvrtfinále ve střelbě z kladkového luku, kategorie Open prohrál Leoš Bartoš 0:6 s Finem Forsbergem. Na atletickém oválu dnes Miroslava Sedláčková s Michalem Procházkou na trati 400m, kategorie T12 vybojovali osmé místo, a postoupili tak do pondělního semifinále. Jan Povýšil zopakoval ve finále polohovky na 150 metrů svoj umístění po kvalifikaci, když skončil znovu čtvrtý. (as)
 
Čestí cyklisté skončili čtvrtí a postupují do malého finále PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Adéla   
Neděle, 02 Září 2012 15:05
Český cyklistický tým, Jiří Ježek, Ivo Koblasa a Jiří Bouška, vybojovali v týmovém sprintu 4. místo, s časem 53.751 se kvalifikovali do finále. Jan Povýšil v polohovém závodě na 150m SM4 skončil čtvrtý a také postupuje do finále. Adéla Miková skončila 17. v rozplavbách volným stylem na 200m. Boccisté Radek Procházka a Leoš Lacina porazili hongkongskou dvojici 6:5 a čeká je zápas s portugalským týmem. (as)
 
Jiří Ježek stříbrný, David Drahonínský v semifinále! PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 01 Září 2012 22:05
AKTUALIZOVÁNO Jiří Ježek vybojoval stříbrnou medaili v dnešním odpoledním stíhacím závodě na 4 km. První místo z kvalifikace obhájil Rumun Carol-Eduardo Novak. Dál se daří také Davidu Drahonínskému, který ve střelbě z kladkového luku porazil Itala Azzolinho 6:5 a postoupil do semifinále. Naopak Markéta Sidková ve střelbě z reflexního luku (W1 - W2) bohužel prohrála přesně opačným poměrem 5:6 s Číňankou Liovou. Sprinter Patrik Wurm ve večerním finále stovky zaběhl přesně stejný čas jako v rozběhu 11,98 setin sekundy, tentokrát to ale znamenalo vylepšení o jednu pozici na osmou příčku. Paralympijská vítězka z Pekingu Eva Kacanu titul neobhájila a skončila ve vrhu koulí (F54/55/56) jedenáctá. Ve čtvrtfinále stolního tenisu podlehl Ivan Karabec Číňanu Ge Yangovi 2:3. Jeho kolegu Reného Tauše stála porážka 1:3 od Číňana Čaa postup do semifinále paralympijského turnaje. (as)

 

 
Také noční běžci pražského maratonu ponesou SVĚTLO PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 01 Září 2012 13:46
Olympiáda už sice skončila, do tmavých zákoutí nočních pražských ulic ale vybraní běžci SVĚTLO teprve ponesou při dalším sportovním svátku, jehož kořeny sahají do starověkého Řecka. Na konci letošního léta, 8. září 2012, mají Pražané opět možnost udělat něco pro své zdraví, a tím zároveň podpořit dobrou věc. V rámci běhu noční Prahou při Mattoni Grand Prix Prague 2012 budou i letos v kategorii METRO Běh na 10 km závodit borci SVĚTLA PRO SVĚT, kteří koupí startovního čísla pod hlavičkou této organizace podporují projekty na pomoc nevidomým v Etiopii, Rwandě a Burkině Faso. Účastníci závodu, kteří soutěží v jiných kategoriích, případně už startovní číslo mají, mohou na léčbu očních onemocnění v afrických zemích přispět také zakoupením běžeckých trik s logem SVĚTLA PRO SVĚT. Výtěžek z prodeje dresů i startovních čísel putuje výhradně na rozvoj péče o nevidomé a zrakově postižené v afrických zemích.
Celý článek...
 
Jiří Ježek je ve finále stíhačky na 4 kilometry! PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 01 Září 2012 13:34
Sedmatřicetiletý Jiří Ježek, který v Londýně útočí na pozici nejúspěšnějšího handicapovaného cyklisty v historii paralympiád (chybí mu k tomu jedno zlato), bude mít dnes odpoledne šanci proměnit teorii ve skutečnost. Nebude to ale mít vůbec lehké. Stíhat se bude s Rumunem Carolem-Eduardem Novakem, který v kvalifikaci zajel nejrychlejší čas, jenž je zároveň novým světovým rekordem pro kategorii C4 - 4:40.315. Druhý Čech Jiří Bouška skončil šestý. (ant)
 
Atletické dopoledne na Olympijském stadionu - čtvrtý Kisý, desátý Němec, sprinter Wurm poběží finále PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 01 Září 2012 13:08
Čtyři centimetry chyběly Aleši Kisému k tomu, aby ve vrhu koulí překonal Američana Severna a nebyl čtvrtý, stejně jako v Pekingu, ale třetí. Závod kvadruplegiků sloučené kategorie F52/53 vyhrál Lotyš Apinis ve světovém rekordu 10,23 m, druhý byl Mexičan Maximo de Jesus výkonem 8,68 m, třetí Severn s 8 metry a 26 centimetry. Na paralympiádě před čtyřmi lety bronzový koulař na vozíku Martin Němec, dosavadní světový rekordman pro kategorii F55, se skoro celou sezónu zabýval tím, jak nahradit svou titanovou trubku jinou, která by nepružila, jak začala požadovat sekce atletiky Mezinárodního paralympijského výboru. Nakonec našel alternativu, se kterou se v londýnském závodě sloučených kategorií F54/55/56 v prvních třech pokusech neustále zlepšoval. Ovšem na postup do finále, kde by mohl předvést své maximum, tempo zlepšování nestačilo a Němec, který v Londýně očekává více od disku, skončil desátý.
Celý článek...
 
Český stolní tenis zatím drží v Londýně Karabec a Tauš PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 23:51
Paralympijský vítěz ze Sydney Ivan Karabec vyhrál i svůj druhý zápas, tentokrát nad Španělem Cardonou 3:0, jinak se dosud výsledkově neprosadil ani jeden z jeho českých stojících kolegů. Jediným vítězným sportovcem mezi českými stolními tenisty na vozíku je pro změnu paralympijský vítěz ze soutěže družstev z Atén René Tauš, který v Londýně zatím porazil Scotta Robertsona 3:0 a zítra dopoledne ho čeká velmi obtížný Číňan Čao. Jaroslav Hadrava prohrál i svůj druhý zápas v základní skupině, když podlehl Číňanu Fengovi 0:3 na sety. Stejně tak se nedařilo Jiřímu Suchánkovi, který ve svém druhém utkání uhrál s Francouzem Lamiraultem jen jeden set. (ant)
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting