Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Vlajkonoš české výpravy vylepšil svůj rekord, patnáctiletá Anna Luxová také PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 23:33
Diskař na vozíku Rostislav Pohlmann není v osmačtyřiceti letech nejstarším Čechem, který kdy získal paralympijskou medaili, v tomhle ohledu stále suverénně vede tehdy osmapadesátiletý Milan Kubala v Aténách. Pohlmann byl ale dosud jediným Čechem, který se zúčastnil 4 paralympiád za sebou a na každé měl alespoň jednu medaili. Nyní to svým následovníkům ještě podstatně ztížil. Páté hry a zase cenný kov! Senzačním výkonem 46,89 m získal stříbrnou medaili ve sloučeném závodě s o kategorii méně handicapovanými závodníky. Právě z jejich řad se rekrutuje vítěz soutěže, ruský válečný veterán Alexej Ašapatov. Ten předvedl také výkon hodný paralympiády, světový rekord pro svou kategorii - 60 metrů a 72 centimetrů.
Celý článek...
 
Druhou českou medailí je bronz Jana Povýšila! PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 23:27
Jednou bronzový v Sydney, třikrát bronzový v Pekingu, poprvé bronzový v Londýně, jak se zdá, plavce Jana Povýšila třetí místa na paralympiádách baví. V dnešním finále na 50 metrů volným způsobem si z první dráhy udržel přehled o soupeřích a v čase 39,47 setin sekundy doplaval do cíle na bronzové pozici. (ant)
 
Jiří Bouška vybojoval 5. místo PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Adéla   
Pátek, 31 Srpen 2012 17:28
V odpoledním cyklistickém závodě na 1 km s pevným startem, kategorie C 4-5, vybojoval 5. místo Jiří Bouška, Jiří Ježek skončil desátý. (as)
 
Lenka Kuncová porazila svoji spolubydlící Miroslavu Černou PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Adéla   
Pátek, 31 Srpen 2012 14:30

Markéta Sidková  v osmifinále ve střelbě z reflexního luku porazila 6 - 2 Číňanku Xiao Y a postoupila do zítřejšího čtvrtfinále. Zbývající dvě české lukostřelkyně se střetly v eliminaci, postoupila Lenka Kuncová, která porazila 6 – 2 svoji kamarádku a spolubydlící Miroslavu Černou, ale neradovala se dlouho, protože v osmifinále podlehla 3 – 7 Italce Mijnové. (as)

 
Plavec Povýšil postoupil do finále PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 14:11
V dnešním kvalifikačním stíhacím závodě kategorie C3 se bohužel ani jednomu z českých sportovců nepodařilo postoupit do finále. Michal Stark se umístil sedmé pozici a hned za ním na místě osmém Ivo Koblasa. Lépe se dařilo trojnásobnému bronzovému medailistovi z Pekingu Janu Povýšilovi. V rozplavbách na 50 metrů volným způsobem kategorie S4 se umístil na 7. příčce časem 40:65 s a kvalifikoval se do finále. Arnošt Petráček skončil ve stejné kategorii desátý, Filip Coufal v kategorii S 10 patnáctý, mentálně handicapovaná Adéla Míková 17. v závodě na 100 metrů znak. (as)
 
Radim Běleš má stejně jako v Aténách stříbrnou medaili v hodu kuželkou! PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 13:52
Radim Běleš, devětatřicetiletý kvadruplegik z Frýdku Místku, měl v Pekingu v roce 2008 medailovou pauzu. Paralympijský vítěz v hodu diskem z Atén a druhý v hodu kuželkou tamtéž se ale v Londýně znovu podívá na stupně vítězů! Svěřenec dvojnásobného paralympijského vítěze v hodu diskem (ze Sydney a z Atén) Milana Kubaly předvedl na Olympijském stadionu nejlepší hod v délce 26 metrů a 67 centimetrů, což po přepočtech ve sloučené kategorii F31/32/51 znamenalo 1004 bodů a stříbrnou medaili. První byl Srb Dimitrijevič (1010 bodů) a třetí o jediný bod za Bělešem Alžířan Bahlaz. Teď už je jen otázkou, zda Radim napodobí svůj výkon z Atén a přidá ještě prvenství v disku. Každopádně jedno londýnské prvenství už v kapse má - jeho druhé místo je první českou medailí.
Celý článek...
 
Motorkářská benefice ve prospěch dětí s poruchou autistického spektra s účastí Olivera Skohouh - zakladatele Love Ride Foundation PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 13:42
Již před 29 lety Oliver Shokouh majitel dealerství Harley Davidson Glendale L.A. USA s přáteli pořádal motorkářskou benefici Love Ride pro svalové dystrofiky a jeho Love Ride Foundation ji každoročně organizuje i nadále. V letošním roce přijíždí podpořit svou osobní účastí také motobenefici ve prospěch potřebných, kterou připravujeme na pražském Strahově dne 9. 9. 2012 v ulici Zátopkova mezi strahovskými stadiony od 9.00 do 17.00 hod.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting