Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Beřovice ukázaly, jak hrají golf lidé s postižením PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 31 Srpen 2012 13:33
Na osm desítek osob s postižením, fyzioterapeutů a trenérů přijelo v sobotu 25. srpna do golfového areálu Beřovice u Slaného, aby viděli, že golf není ani zdaleka sportem pro horních deset tisíc, ale i pro osoby s fyzickým handicapem. Den otevřených dveří zde pořádal Golfový klub Beřovice spolu s Kontem BARIÉRY a Českou golfovou asociací handicapovaných, a tak zájemci mohli vidět, že odpalovat míčky mohou amputáři i lidé na vozíku.
Celý článek...
 
David Drahonínský vstoupí do eliminace z prvního místa! PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Adéla   
Čtvrtek, 30 Srpen 2012 20:11
První den letních paralympijských her v Londýně přinesl řadu českých výsledků, ale žádnou medaili. Nicméně důvod k radosti tu je. Ve střelbě z kladkového luku, kategorie W1, patří 1. místo před eliminacemi obhájci zlaté medaile z Pekingu Davidovi Drahonínskému se 662 body. Petr Bartoš je ve stejné kategorii zatím dvanáctý. V kategorii Open se umístili Leoš Baroš zatím na 7., Jiří Klich na 17. a Jaroslav Zelenka na 27. místě. V ženském závodě, kategorie W1 - W2 reflexní luk je Markéta Sidková momentálně 14., hned za ní Lenka Kuncová na 15. místě a Miroslava Černá 18.
Celý článek...
 
Alžběta II. zahájí paralympijské hry a Václav Klaus pořád nic PDF Tisk Email
ostatní - Glosy a komentáře
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 29 Srpen 2012 23:28
Blog na Aktuálně.cz o rozdílném přístupu prezidenta Klause k úspěšným olympionikům a paralympionikům najdete zde. (ant)
 
Kolegové z idnesu, omotejte se kolem dokola PDF Tisk Email
ostatní - Glosy a komentáře
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 29 Srpen 2012 22:30
Na serveru idnes.cz najdete 3 texty předcházející paralympijským hrám v Londýně. Dva z toho jsou jen různě "přežvýkaná" stále jedna a táž tisková zpráva distribuovaná na tiskové konferenci před odletem sportovců do Londýna, doplněná informacemi ze servisu z ČTK (citacemi z onlinů z tiskové konference). V kontextu prakticky nulové medializace akce na Vás nutně musí udělat nesmazatelný dojem text třetí, který napsal Filip Grim a jmenuje se Jak také dopují paralympici: drát kolem přirození či elektrické šoky.
Celý článek...
 
Nenechte si ujít tenisový turnaj vozíčkářek, doporučuje IPC PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 29 Srpen 2012 15:36

Fantastická zápasová série Holanďanky Esther Vergeerové, je důvodem, proč byste podle Mezinárodního paralympijského výboru měli sledovat tenisový turnaj vozíčkářek. Bilance Vergeerové je neuvěřitelná. Od ledna 2003 neprohrála jediný ze 460 zápasů, ke kterým nastoupila! Její největší soupeřkou bude její krajanka Aniek Van Kootová. Mezi dalšími čtyřmi událostmi paralympijských her v Londýně, které byste si neměli nechat ujít, jsou podle výboru stovka mužů kategorie T44, kde nastoupí vedle mediálně známého Jihoafričana Oscara Pistoriuse i neméně zářivé, ale v Česku méně medializované hvězdy jako Brit Jonnie Peacock nebo Američané Jerome Singleton a Blake Leeper.

Celý článek...
 
Vlajkonošem české výpravy bude Rostislav Pohlmann, americké Scott Danberg! PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 28 Srpen 2012 15:03

Osmačtyřicetiletý Rostislav Pohlmann, atlet a basketbalista na vozíku, který se účastní na poměry českého týmu rekordní páté paralympiády (a ze všech předchozích měl alespoň jednu medaili), poveze na zahájení XIV. letních paralympijských her v Londýně českou vlajku. Na účastníka páté paralympiády vsadily také Spojené státy americké. Sportovci 227členné výpravy si odhlasovali jako vlajkonoše Scotta Danberga. Ten získal první medaili, stříbrnou v hodu oštěpem na paralympiádě v Soulu v roce 1988. Na hrách závodil také v plavání a vzpírání, nakonec ale znovu zakotvil u atletiky. V kategorii F 40 získal loni na mistrovství světa v Christchurchi bronz v hodu diskem. (ant)

 
Peking 2008 - bronz všude, kam se podíváš PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 27 Srpen 2012 09:24

Osmnáct bronzových medailí z celkového počtu 27 si ze XIII. letních paralympijských her v Pekingu odvezla česká výprava. Šest cenných kovů je zlatých a tři stříbrné. Oproti paralympijským hrám v Sydney a Aténách je to poměr nevídaný, přesto se co do počtu cenných kovů jednalo vzhledem k velkému poslučování kategorií a ne úplně doladěnému systému koeficientových přepočtů o velký úspěch. Češi klesli oproti umístění v Aténách o 4 příčky na šestnáctou, což znamenalo přesný střed v úspěšnosti národů. Velkou českou hvězdou byla plavkyně Běla Hlaváčková (dnes Třebínová), která perfektně načasovala formu a získala dvě zlaté medaile – na znakové padesátce a na prsařské stovce – jednu stříbrnou ze závodu na 50 metrů volným způsobem a jednu bronzovou z kraulařské stovky. Každý, kdo měl Bělu Hlaváčkovou možnost vidět závodit, byl okouzlen její obrovskou bojovností a na stovce prsa také senzačním zrychlením na posledních metrech.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting