Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Atény 2004 - i přes slučování kategorií udrželi Češi elitní pozice PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 25 Srpen 2012 10:29

Paralympiáda v Aténách v roce 2004 byla první, kterou po sportovní stránce poznamenalo masové slučování kategorií. I tak ale Češi po skončení soutěží stále ještě patřili se 31 cennými kovy na 12. místě v celkovém pořadí zúčastněných zemí mezi paralympijskou elitu. I přes slučování byla atletika naší tradiční medailovou oporou. Rekrutovala se z ní druhá nejúspěšnější Češka her tělesně postižená Veronika Foltová, která zvítězila na své první paralympiádě ve vrhu koulí a hodu diskem a byla druhá v hodu oštěpem.

Celý článek...
 
Sydney 2000 - vstup českých paralympioniků mezi paralympijskou elitu PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 23 Srpen 2012 09:20

Paralympiáda v Sydney znamenala pro Českou republiku vstup mezi paralympijskou elitu. 43 medailí a 11. místo v hodnocení národů navíc zůstaly dosud nepřekonány jako nejlepší výsledek. Nejúspěšnějším českým sportovcem také s dosud nepřekonaným počtem medailí z jedněch her byl spastik Roman Musil. Byl na své první paralympiádě a závodil netypicky ve dvou sportech – cyklistice a atletice a v obou se stal paralympijským vítězem: vyhrál vrh koulí, hod oštěpem a časovku na 1,9 kilometru. Stříbrnou medaili měl z hodu diskem a bronz z časovky na 5,4 kilometru. „Samozřejmě to bylo hodně těžký pro mě i pro trenéry, skloubit tyhle dva sporty, který do sebe nejdou, bylo hodně těžký,“ říká k tomu Musil s odstupem 12 let.

Celý článek...
 
Paralympionici míří do Londýna PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 21 Srpen 2012 20:29
Téměř celá výprava odlétá zítra do Londýna z letiště v Praze-Kbelích. Hry začnou slavnostním zahájením na atletickém stadionu v Olympic Parku 29. srpna a budou ukončeny závěrečným ceremoniálem tamtéž 9. září. Česká výprava aktuálně čítá 46 sportovců, 24 sportovních doprovodů a 6 členů vedení. Na poslední chvíli přibyla do výpravy mladá atletka Anna Luxová s doprovodem Pavlem Martínkem, trenérem velké naděje na paralympijskou medaili - světového rekordmana v hodu diskem a mistra Evropy Františka Serbuse. Serbus bude jako jediný z českých sportovců od dob Romana Musila na paralympiádě v Sydney startovat ve dvou sportech - atletice a boccie. Ve druhé jmenované patří do širší evropské špičky.
Celý článek...
 
Atlanta 1996 - paralympionici poprvé a zatím naposledy s menším počtem medailí než olympionici PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 21 Srpen 2012 08:01

Paralympiáda v Atlantě byla prvními letními hrami, kterých se zúčastnila samostatná česká reprezentace. A zejména ve volejbalu to bylo znát. Po rozdělení federativního týmu skončilo postarší české družstvo, jemuž věkový průměr snižovalo jen velmi málo hráčů, jako například současný sledgehokejový brankář Michal Vápenka, poslední ve svojí základní skupině. Bývalí spoluhráči ze Slovenska se oproti tomu probojovali až do finále, kde podlehli 0:3 Německu.

Celý článek...
 
Nové diskuzní fórum PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 20 Srpen 2012 16:50
Milé čtenářky a milí čtenáři Handisportu,
dlouho jsme s administrátorem webu Zbyňkem Sýkorou přemýšleli, jak vyřešit problém se spamy, které začaly v neuvěřitelném tempu letos na jaře zahlcovat diskuzní fórum, čímž zcela paralyzovaly jakoukoliv diskuzi. Nakonec jsme se rozhodli pro fórum pro registrované uživatele. Nemusíte se bát, že by Vás kdokoliv pronásledoval, autorství nelze určit, pokud nebudete chtít být poznáni, prostě se zaregistrujte mailem jen pro tuhle příležitost a z anonymizující stránky, kterých je plný internet. Toto fórum je daleko anonymnější než předchozí, zároveň uživatelům umožňuje podstatně víc aktivit a osobní inicitivy, než to předchozí. Hodně zábavy a příjemnou diskusi přeje tým Handisportu.cz! (ant)
 
Barcelona 1992 - nová dimenze československé účasti na paralympiádě PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 20 Srpen 2012 07:46

V roce 1988 do Soulu na první letní paralympijské hry, které se konaly po víc jak třech desetiletích opět na stejném místě jako olympiáda, vyrazil jediný Čechoslovák – cyklista Josef Lachman. O čtyři roky později v Barceloně už bylo vyslanců Československa podstatně víc. Jednatřicet reprezentantů obsáhlo tři sporty – atletiku, cyklistiku a volejbal. Nejvíc medailí vybojovali pod horkým katalánským sluncem atleti. Vůbec první československou paralympijskou vítězkou se stala hned úvodní den soutěží Miloslava Běhalová, která zvítězila v novém světovém rekordu v hodu diskem vozíčkářek. Týž den vyhrála zrakově postižená Pavla Valníčková s trasérem Pavlem Hurdálkem běh na 1500 metrů v paralympijském rekordu. Tento závod byl první, který kdy z paralympijských her vysílala Československá televize, a komentoval ho Jakub Bažant. Pavla Valníčková byla nejúspěšnější československou sportovkyní her v Barceloně, když vyhrála ještě závod na 3000 metrů a získala bronz na osmistovce.

Celý článek...
 
Stříbro cyklisty Lachmana ze Soulu - jediná předrevoluční medaile, na kterou si média občas vzpomenou PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 17 Srpen 2012 08:17
V roce 1988 se letní paralympijské hry poprvé od roku 1964 vrátily opět na stejné místo jako hry olympijské, do korejského Soulu. Nechyběl u toho ani reprezentant Československa Josef Lachman, přestože podle dobového tisku měl se svým startem namále, funkcionáři ho nechtěli pustit. Svou obětavostí a odhodláním ale získal mocného přímluvce, zastal se ho oficiální deník strany a vlády Rudé právo, který 13. července 1988 publikoval text Jiřího Stýbla nazvaný O vůli a touze, v němž se například píše:
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting