Úvodní stránka
Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných
Žraloci stříleli ostrými, Králové si polepšili o příčku PDF Tisk Email
sporty - Sledge hokej
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 20 Listopad 2012 15:49
Souhrn výsledků 5. kola České sledgehokejové ligy najdete v textu Jana Chlubny zde.
 
Soči 2014 bez českého curlingu na vozíku PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 20 Listopad 2012 15:31
Kvalifikační turnaj o mistrovství světa v curlingu vozíčkářů rozhodl o tom, že česká reprezentace definitivně přišla o naději zúčastnit se zimních paralympijských her v Soči 2014. Podmínkou byl totiž postup mezi nejlepší světovou desítku a získání bodů za umístění na MS, které se bude konat rovněž v Soči 2013. Náš výběr si v meziparalympijském období připsal jen jeden bod za poslední místo na MS konaném v Praze 2011. To bohužel stačit nebude, protože návrat do světové špičky se letos ve Finsku (3. – 8. 11.) nezdařil, byť nebyl daleko.
Celý článek...
 
Čtrnáctá Rugbymania v Nymburce opět s Rebely PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 13 Listopad 2012 23:12
Úctyhodný čtrnáctý ročník největšího v Česku pořádaného mezinárodního turnaje v ragby na vozíku Rugbymania se odehraje od 23. do 25. listopadu ve Sportovním centru Nymburk. První hráči se střetnou o body v pátek 23. listopadu v 15 hodin, finále je naplánováno na neděli na 14:30. Rugbymanie se zúčastní 150 lidí z osmi evropských zemí, kteří utvoří deset týmů, jež se spolu utkají ve dvou skupinách a následně vyřazovacím systémem. A jaká družstva to letos budou? European Giants (výběr Evropy – Švýcarsko – Velká Británie – Francie – Německo), GB Developement (Velká Británie – „B“ tým reprezentace VB), NL Development (Nizozemsko –„A“ tým reprezentace Nizozemska), Galeic Warriors (Irsko – „A“ tým reprezentace Irska), Maniacs (výběr ČR – Rakousko – Německo – Velká Británie – Francie), Prague Robots (ČR), Rugby Rats (Německo - Polsko), The Rebels (Německo – vítěz RUGBYMANIE 2011), Griefswalder Rollmöpse (Německo), FHI Falcons (Dánsko – „A" tým reprezentace Dánska). (ant)

 

 
1. ligu OZP Cupu vyhráli boccisté Cuřínová, Serbus, Vašíček a Procházka PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 08 Listopad 2012 10:03
Minulý víkend skončila v Brně čtvrtým kolem první liga celoroční soutěže v boccie OZP Cup. Celkovými vítězi jednotlivých kategorií se stali v BC1 Kateřina Cuřínová z SC Jedličkova ústavu v Brně (s asistentkou Lenkou Cuřínovou), v BC2 František Serbus z SC Jedličkova ústavu v Praze (ten jako jediný ze všech celkových šampiónů nevyhrál poslední kolo, ve kterém ho porazili Michal Kořínek a Martin Fajkus), v BC3 Kamil Vašíček z SK Kociánka Brno a v BC4 stříbrný ze soutěže párů v Londýně Radek Procházka z TJ Léčebna Košumberk. (pv), (ant)
 
Neobvyklá změna ve vedení britských atletů - olympioniků PDF Tisk Email
ostatní - Události ze zákulisí
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 06 Listopad 2012 18:11
Trenér Peter Eriksson změnil svou pracovní pozici. Po působení u britských paralympijských reprezentantů od ledna 2009 je nyní Eriksson hlavním trenérem atletů-olympioniků. Během svého tříletého působení ve funkci paralympijského trenéra měl za úkol dostat britské handicapované atlety z 18. místa  po paralympiádě v Pekingu mezi nejlepší osmičku. A to se mu také povedlo. Nakonec dovedl britské reprezentanty v Londýně až na bronzovou pozici! Je to pro mě velká čest. Budu se nadále snažit pokračovat v metodách, které se mi osvědčily při vedení paralympioniků,“ řekl Eriksson.
Celý článek...
 
Curlingové ohlédnutí PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 05 Listopad 2012 22:04
Uplynulé týdny byly vcelku bohaté na různé události v curlingu vozíčkářů, a to zdaleka není všem dnům konec. Ještě na konci září se uskutečnilo první kolo Mezinárodní ligy, ve které startují týmy z ČR, Německa, Polska a Slovenska. Bohužel je letošní startovní pole chudší o jedno družstvo, takže tentokrát čítá jen 7 výběrů. Vstupní klání neabsolvovali ze zdravotních důvodů němečtí Mainhattan Ice-Wheelers, jejich utkání proto kontumačně vyhráli soupeři. Po první sérii zápasů vede tabulku s plným počtem šesti bodů obhájce předchozích dvou titulů „A“ tým Sportovního Clubu Jedličkova ústavu. Druhý je SK Nové Město nad Metují a třetí Slováci, kteří ovšem mají odehráno o zápas méně.
Celý článek...
 
České curlery čeká kvalifikace na mistrovství světa PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 30 Říjen 2012 15:17
Kvalifikační turnaj proběhne ve dnech 3. – 8. listopadu 2012, dějištěm bude finská Lohja. Hlavním pořadatelem je Kisakallio Sports Institute z pověření World Curling Federation. Turnaje se zúčastní závodníci z jedenácti zemí: České republiky, Dánska, Finska, Itálie, Japonska, Lotyšska, Německa, Norska, Polska, Švýcarska a Turecka. Ve Finsku nás bude reprezentovat výběr ČR, nominovaný Realizačním týmem curlingu, a to ve složení: Radek Musílek, skip, Michaela Charvátová, první hráčka, Štěpán Beneš, druhý hráč, Martin Tluk, třetí hráč, Jana Břinčilová, náhradnice, Kateřina Urbanová - trenérka. Podrobnější informace a průběžné výsledky najdete na adrese http://www.kisakallio.fi/valmennus/turnaukset_tapahtumat/wwhcq_2012.html. (pv)
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Ve zkratce

29. 11. (21:42) Více fotografií z Rugbymanie
od Jana Povýšila najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
8. 9. (22:26) Žánrové fotky
z Olympic Parku a věže Orbit najdete ve Fotogalerii Handisportu. (ant)
 
6. 9. (18:55) Ve Fotogalerii Handisportu.cz
najdete obrázky z dnešního utkání ve skupině o 5. - 8. místo v paralympijském turnaji zrakově handicapovaných fotbalistů mezi Velkou Británií a Čínou. (ant)
 
4. 9. (23:36) Paralympijský fotoblog
na Aktuálně.cz naleznete zde. (ant)

Mediální partner

Banner

Bannery

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting