Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Deaflympiáda 2007
Atletika
Basketbal
Boccia
Cyklistika
Florbal
Lukostřelba
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy
Inzerce

Vítejte na zpravodajském serveru o sportu handicapovaných www.handisport.cz

Jediná česká medaile pro stolní tenisty z mezinárodního mistrovství Slovenska - bronz Reného Tauše
20. 6. 2007 (22:36) Čeští stolní tenisté vozíčkáři se zúčastnili ve slovenských Piešťanech Mezinárodního turnaje s bodovým faktorem 30. Jako již tradičně se na Slovensku sjíždí světová špička a turnaj spíše připomíná malé mistrovství světa (199 hráčů vozíčkářů). Naše výprava čítala v letošním roce rekordních deset hráčů, chyběl pouze Tomáš Přibyl, který dal přednost "rekreaci" v Kladrubech. Zastoupit ho proto musel nováček na světových stolech Pavel Novák - zařazen byl do skupiny 1 - a nevedl si při premiéře vůbec špatně.
[ celý článek ]

Fortuna liga se dramatizuje
20. 6. 2007 (22:05) Jen na tři týdny si odskočili florbalisté-vozíčkaři z hlavního města do svých domovů, aby se do Prahy o tomto víkendu vrátili znovu a odehráli již čtvrté kolo vozíčkářské Fortuna ligy. Turnaj pořádali tentokrát Loosers Praha, kteří své hosty ubytovali již tradičně v Jedličkově ústavu na Vyšehradě a samotná sportovní klání se odehrála na rovněž dobře známém místě, ve sportovní hale na Děkance. Oba pražské týmy Tatran a Loosers daly dohromady to nejlepší, co v současné době mají, a naznačily, že hodlají pokračovat v trendu nastoleném na posledním střešovickém turnaji.
[ celý článek ]

Spastici na Okolo Podomí již podruhé
17. 6. 2007 (13:42) Letošní druhý ročník cyklistického závodu Okolo Podomí, jehož pořadatelem je SK Kociánka Brno, proběhl za velké podpory obcí Podomí, Senetářov, Krásensko a Kotvrdovice, místní firmy Tauro a České federace Spastic Handcap. Společně tak bylo vytvořeno nádherné zázemí pro celou akci. Po páteční prezentaci závodníků, se mohl v sobotu 2. června rozjet dopolední závod časovky na silničním kopcovitém okruhu Podomí-Krásensko-Senetářov-Podomí a odpolední silniční závod jednotlivců. Okolo Podomí ozdobili svojí přítomností i medailisté z posledního MS Jiří Bouška a Luboš Jirka z TJ Nola Teplice a účastník paralympiády v Atenách tricyklista Josef Winkler.
[ celý článek ]

Čeští rugbisté na vozíku skončili na mistrovství Evropy jedenáctí
12. 6. 2007 (21:01) Čeští rugbisté na vozíku skončili na mistrovství Evropy ve finském Espoo na posledním místě ve své skupině a se šestým ze skupiny druhé - Irskem - se utkali o jedenáctou pozici. Češi nakonec dokázali Iry těsně porazit 34:33! Podle reportáže z www.wheelchairrugby2007.info jeden z českých rugbistů - David Lukeš - po zápase řekl: "Dokázali jsme dobře udržet míč a všichni jsme si hru zápas maximálně užili." V týmu Irska panovalo spíše rozčarování z těsné prohry.
[ celý článek ]

Zajímavosti

Vozíčkářskou patnáctistovku ani půlku na pekingské olympiádě neuvidíme
10. 6. 2007 (20:36) Mezinárodní olympijský výbor se rozhodl zrušit ukázkové závody na 1500 metrů vozíčkářů a 800 metrů vozíčkářek sloučených kategorií T53/54, které bývaly od roku 1984 součástí atletického olympijského programu. Jejich účastníci už tak neměli statut olympioniků - sportovci a jejich trenéři nebydleli v olympijské vesnici, neúčastnili se zahajovacího ani závěrečného ceremoniálu a umístění se nepočítala do medailových statistik národů. Celá záležitost byla nesmírně finančně (statisíce euro hrazených MOV) i organizačně náročná (v hektickém předparalympijském období zaměstnávala MPV).
[ celý článek ]

Titul a pohár v závěsném kuželníku opět v Košumberku
7. 6. 2007 (21:31) O posledním květnovém víkendu se v areálu Nových lázní v Teplicích konalo třetí a čtvrté kolo Ligy Martiny Beyerové (LMB) v závěsném kuželníku družstev (sportovní úprava ruských kuželek). Celkem se zúčastnilo 25 družstev z celé ČR. Pětice košumberských týmů přivezla celkové 4. místo ve III. lize, 1. a 3. místo ve II. lize, v I. lize 5. místo, ale především mistrovský titul a celkové vítězství v LMB. Tygři z Košumberka získali už poosmé putovní pohár pro TJ Léčebna Košumberk.
[ celý článek ]

Hvězdy odjinud

Sprinter amputář - postižený, nebo příliš rychlý?
5. 6. 2007 (16:46) Když Jihoafričan Oscar Pistorius zaklekl v neděli 13. května do bloků před závody na 200 metrů, menší dav upnul svoji pozornost na sprintera, který se označuje za nejrychlejšího beznohého muže. Pistorius chce být prvním běžcem bez nohou, který by startoval na olympijských hrách. Čelí ale odporu vedení světové atletiky, které tvrdí, že atletovi technologie jeho protéz poskytuje nespravedlivou výhodu vůči nepostiženým sprinterům. Než se postaví ke sprintu na páru čepelí ve tvaru J, vyrobených z uhlíkového vlákna a známých jako Cheetahs - Gepardi, jsou jeho dlouhé kroky kostrbaté.
[ celý článek ]

Ve třetím kole florbalové ligy letos poprvé vyhrál Meteor Plzeň
2. 6. 2007 (13:49) Kdo se přišel podívat o minulém víkendu do sportovní haly Tatranu Střešovice, ten určitě nelitoval. Třetí kolo Vozíčkářské florbalové ligy totiž přineslo zřejmě divácky nejatraktivnější podívanou s množstvím branek i zajímavých a dramatických duelů. K dobré sportovní úrovni turnaje přispělo tentokrát všech pět účastníků. Turnaj poprvé vybočil z trendu, kterým se liga dosud ubírala, což je určitě pro její další vývoj jenom dobře. Pokud by totiž třetí kolo proběhlo ve stejném duchu jako dvě předchozí, boj o titul by se již s největší pravděpodobností týkal pouze dvou družstev: Unihocu Kings a Kamatu Janské Lázně.
[ celý článek ]

Tělesně handicapovaní cyklisté zajeli výborné výsledky na prvním podniku EP v Correze
2. 6. 2007 (13:47) První letošní podnik Evropského poháru handicapovaných cyklistů se konal v krásném francouzském horském městečku Correze. Po Americkém poháru a Světovém poháru na dráze se jednalo o další významný podnik sezóny. A stálo to opravdu za to, vlastně šlo o neoficiální mistrovství Evropy, protože na startu se sešla kompletní evropská silničářská špička. Pořadatelé připravili nádherné prostředí pro závody. Trať silničního závodu i časovky zahrnovala všechny prvky moderní cyklistiky, obsahovala dlouhý a náročný kopec, rovinu na horské planině v protivětru a prudký, technicky náročný sjezd.
[ celý článek ]

30. 5. 2007 (09:15) Omlouvám se všem za to, že nefunguje Diskusní fórum, a děkuju těm, kteří mě na to upozornili, v nejbližších dnech by to mělo být napraveno. AT

Zajímavosti

"Se sportováním v Kladrubech jsem ze začátku neměl moc úspěch," vzpomíná zakladatel Kladrubských her Vojmír Srdečný
30. 5. 2007 (09:14) Britský Stoke Mandeville si ve světě spojují s prvními soutěžemi pro handicapované sportovce. Málokdo ale ví, že skutečně první hry pro postižené se odehrály v tehdy československých Kladrubech a letos slavily 90. narozeniny. Jejich zakladatelem byl Vojmír Srdečný, který do Kladrub coby tělocvikář dorazil hned po dokončení vysokoškolských studií v roce 1947.
[ celý článek ]

Stolní tenistka Martina Fedorová byla na domácí půdě sedmá
23. 5. 2007 (23:14) V herně stolního tenisu TJ OP Prostějov se uskutečnil IV. ročník prostějovského poháru vozíčkářů ve stolním tenise konaný jako jeden z dílů Českého poháru. Marketinkově se na uspořádání akce podílela reklamní agentura TAITO a sportovně organizační stránku zajišťoval oddíl stolního tenisu TJ OP Prostějov.
[ celý článek ]

Mistrovství republiky

František Glazar zářil na mistrovství republiky stolních tenistů na vozíku
23. 5. 2007 (23:02) 13. ročník mistrovství ČR ve stolním tenise vozíčkářů slavnostně zahájil Tomáš Kuřec, místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz za přítomnosti dalších hostů z řad zástupců institucí a sponzorů. Ti pak i za jejich dohledu začali bojovat o tituly v šesti kategoriích. Obdiv sklidili všichni hráči a letos jsme se dočkali i několika překvapení.
[ celý článek ]


VE ZKRATCE
12. 6. (21:03) Pro všechny zájemce o orientační běh a TRAIL-O, ať už handicapované, nebo nehandicapované je 23. 6. na Slunečním náměstí v Praze 13 připravena akce Hůrka 2007. Bližší informace o závodech naleznete na

http://hurka07.trailo.cz        

     

        

    

     


Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.