Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Basketbal
Boccia
Cyklistika
Florbal
Lukostřelba
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Atletika

Vozíčkářskou patnáctistovku ani půlku na pekingské olympiádě neuvidíme
10. 6. 2007 (20:36) Mezinárodní olympijský výbor se rozhodl zrušit ukázkové závody na 1500 metrů vozíčkářů a 800 metrů vozíčkářek sloučených kategorií T53/54, které bývaly od roku 1984 součástí atletického olympijského programu. Jejich účastníci už tak neměli statut olympioniků - sportovci a jejich trenéři nebydleli v olympijské vesnici, neúčastnili se zahajovacího ani závěrečného ceremoniálu a umístění se nepočítala do medailových statistik národů. Celá záležitost byla nesmírně finančně (statisíce euro hrazených MOV) i organizačně náročná (v hektickém předparalympijském období zaměstnávala MPV).
[ celý článek ]

Hvězdy odjinud

Sprinter amputář - postižený, nebo příliš rychlý?
5. 6. 2007 (16:46) Když Jihoafričan Oscar Pistorius zaklekl v neděli 13. května do bloků před závody na 200 metrů, menší dav upnul svoji pozornost na sprintera, který se označuje za nejrychlejšího beznohého muže. Pistorius chce být prvním běžcem bez nohou, který by startoval na olympijských hrách. Čelí ale odporu vedení světové atletiky, které tvrdí, že atletovi technologie jeho protéz poskytuje nespravedlivou výhodu vůči nepostiženým sprinterům. Než se postaví ke sprintu na páru čepelí ve tvaru J, vyrobených z uhlíkového vlákna a známých jako Cheetahs - Gepardi, jsou jeho dlouhé kroky kostrbaté.
[ celý článek ]

Atletický festival v Brně Pod Palackého vrchem
16. 5. 2007 (21:15) TISKOVÁ ZPRÁVA Poslední brněnský víkend byl nabitý sportovními událostmi. V sobotu 12. 5. a v neděli 13. 5. se konala Mezinárodní jarní atletika Spastic Handicap a současně Grand Prix Brna a Jihomoravského kraje - 2. ročník mezinárodního atletického mítinku. Akce průkopnická a výjimečná, neboť záštitu nad mezinárodní jarní atletikou převzal Mezinárodní paralympijský výbor a oficiálně se zde plnily limity na paralympiádu v Pekingu 2008.
[ celý článek ]Atleti vozíčkáři plnili v Pardubicích paralympijské limity
8. 5. 2007 (23:49) Na státní svátek 8. května začal v Pardubicích již devátý ročník Českého poháru v atletice vozíčkářů. Pardubický závod oslavil výročí - vozíčkáři se na atletickém mítinku v Pardubicích objevili již podesáté. I letos byla jejich soutěž vložena do silničního závodu nehandicapovaných, tentokrát se jednalo o běh na 15 kilometrů. Počasí svátečního dne jubilejnímu ročníku závodu ve vrhačských disciplínách příliš nepřálo. Atleti se museli vyrovnat s vydatnými přeháňkami, točícím se nárazovým větrem a chladem.
[ celý článek ]

Czech Athletic Festival Brna a Jihomoravského kraje 2007
8. 5. 2007 (22:33) TISKOVÁ ZPRÁVA Czech Athletic Festival je ojedinělá dvoudenní prestižní mezinárodní atletická akce v Evropě, jejíž hlavní myšlenkou je integrace zdravých a handicapovaných sportovců z České republiky a z celého světa. V Brně na stadionu Pod Palackého vrchem začne 12. května 2007 tato událost mezinárodním atletickým mítinkem handicapovaných sportovců s názvem Spastic Handicap 2007, který je pod patronací Mezinárodního paralympijského výboru. 13. května 2007 proběhne Velká cena Brna a Jihomoravského kraje 2007 do 17 let, do 19 let, do 22 let a dospělé sportovce - velký mezinárodní atletický mítink pro mládež i dospělé kategorie, to vše za účasti špičkových sportovců z mnoha zemí celého světa i z ČR v mládežnických kategoriích i v kategorii dospělých.
[ celý článek ]

Události ze zákulisí

Martin Němec ve Výboru sportovců IPC
4. 5. 2007 (22:02) The IPC Athletes´ Council - Výbor sportovců Mezinárodního paralympijského výboru se potřeboval aktuálně rozšířit o dva zástupce letních paralympijských sportů. Jedno z míst bylo nabídnuto i Martinu Němcovi, který na paralympijských hrách v Aténách v roce 2004 do výboru kandidoval, ale neuspěl. Němec se rozhodl nabídku přijmout, a díky tomu, že jeho jmenování v uplynulém týdnu schválilo i vedení IPC, se stal členem výboru, který se mimo jiné zabývá posilováním zastoupení sportovců uvnitř národních a regionálních paralympijských výborů i sportů, připomínkováním klasifikačních pravidel, nebo definováním statutu paralympionika.
[ celý článek ]

Hvězdy odjinud

Tanni Grey-Thompsonová ukončí v Manchesteru atletickou kariéru
1. 5. 2007 (23:29) Dame Tanni Grey-Thompsonová, britská nejúspěšnější paralympionička, oznámila odchod z mezinárodní sportovní scény. Sedmatřicetiletá atletka narozená v Cardiffu věří, že nastal ten pravý okamžik, aby čelila dalším životním výzvám. Prohlásila, že vždy tvrdila, že se jednoho dne probudí a bude si jistá, že už nechce trénovat. Že jsou další činnosti, které by chtěla dělat, a pokud v nich chce být úspěšná, musí jim věnovat více času.
[ celý článek ]

Zahraniční okénko

Boj v Marylandu v cílové rovince
15. 4. 2007 (18:31) Poslední dva roky strávila Tatyana McFaddenová bojem o zařazení se. Sedmnáctiletá handicapovaná závodnice na formulce podle svých slov usiluje o šanci soutěžit jako kdokoliv jiný. V týmu s nepostiženými kolegy, tak aby se její výsledky započítávaly do závodů atletických družstev na Atholton High School. A teď, po takovém množství práce, se cítí víc ostrakizovaná než kdykoliv předtím. To, co začalo jako nadějná cesta handicapované sportovkyně za prolomením bariér, vyústilo v nesentimentální debatu o tom, jestli opravdu všechny bariéry potřebují být odstraněny.
[ celý článek ]

Zahraniční okénko

Bratislavská hala Elán zažila atletický útlum
25. 3. 2007 (20:42) Tradiční úvodní mítink atletické sezóny handicapovaných bratislavská Istropolitana byla letos ve znamení účastnické regrese. V hale Elán se v sobotu 24. února 2007 sešel výjimečně malý počet závodníků. Hvězdy, které zdobily minulý ročník, byste tentokrát na startovní listině hledali marně. Domácí reprezentantka skokanka Lenka Gajarská, nejúspěšnější atletka Istropolitany ´06 Veronika Foltová nebo český světový rekordman Roman Musil, zřejmě vypustili halovou sezónu a až pod otevřeným nebem se zaměří na plnění paralympijských limitů. Rakouský koulař Georg Tischler se sice přihlásil, ale do Bratislavy rovněž nedorazil.
[ celý článek ]

Chcete se stát atletem vozíčkářem nebo atletkou vozíčkářkou?
22. 2. 2007 (19:36) Občanské sdružení Atletika vozíčkářů pořádá 4. až 7. května 2007 ve sportovním centru v Nymburce atletické soustředění pro nováčky a začínající sportovce. Zájemci o atletiku handicapovaných, lidé kteří se v důsledku úrazu či nemoci ocitli na invalidním vozíku, a přesto chtějí začít sportovat a žít aktivním životem, se mohou ozvat trenérovi Tomáši Brůnovi na telefon 777 000 088, nebo e-mail tomas.bruna@seznam.cz .
[ celý článek ]Pro paralympiádu v Pekingu má česká atletika zatím pouze 12 míst
26. 12. 2006 (11:12) Mezinárodní paralympijský atletický výbor vydal tabulku s počty účastnických míst jednotlivých zemí pro paralympijské hry v Pekingu. Podle počtu sportovců, kteří se na MS v Assenu umístili do 4. místa, by do Pekingu mohlo vyrazit pouze 7 českých atletů a 5 atletek. Do Atén před dvěma lety přitom odjelo celkem jednadvacet reprezentantů (14 mužů a 7 žen). Atletika tehdy byla nejprve nejpočetněji zastoupeným a následně také nejúspěšnějším českým sportem na paralympiádě s celkovým počtem 17 medailí (8 zlatých, 5 stříbrných, 4 bronzové) z 31 cenných kovů, které čeští sportovci dohromady získali. Kvóty je však ještě možné navýšit na základě umístění konkrétních sportovců se splněným A limitem v žebříčku Atletiky IPC ke konci příštího roku.

www.atletikavozickaru.cz a AT

Elánem to začalo, Elánem to končí
18. 12. 2006 (11:54) Handicapovaní atleti ukončili soutěžní sezónu na stejném místě, kde ji 11. března halovým mistrovstvím Slovenska Istropolitana Indoor ´06 zahájili. Posledním závodem v letošním roce byl v sobotu 16. prosince tradiční předvánoční mítink Atletika Mostom v bratislavské hale Elán. Ve slovenské metropoli se utkali sportovci všech handicapů i ti bez nich ze Slovenska, Kypru, Chorvatska a České republiky. Atletiku vozíčkářů reprezentovali tři sportovci ve vrhu koulí.
[ celý článek ]

Hvězdy odjinud

Jihoafrický atlet Oscar Pistorius chce na olympiádu v Pekingu
24. 11. 2006 (13:26) Jihoafrická paralympijská hvězda, atlet se dvěma protézami Oscar Pistorius, se rozhodla začít spolupracovat s jedním z nejlepších trenérů světa pro čtvrtkaře Clydem Hartem. Důvod je prostý. Pistorius začíná usilovat o nominaci na olympijské hry v Pekingu v roce 2008. "Oscar už pro sebe nevidí žádné zásadní výzvy v paralympijském sportu," říká Pistoriusova nová manažerka Lizl Schutteová. "Teď chce vědět, jak obstojí mezi nepostiženými sportovci. Ale pokud se nekvalifikuje na olympiádu v roce 2008, určitě se nevzdá."
[ celý článek ]

SK Kociánka v závěru atletické sezóny
6. 10. 2006 (9:50) Prvního října proběhl tradiční závod sportovců Spastic Handicapu Podzimní atletika v Bílině. Po předešlých krásných podzimních víkendech nás tentokrát provázelo šedivé počasí. Nezbytnou součástí závodu se tak kromě atletického náčiní stala náhradní trička, suché ponožky pro běžce a ručníky, kterými se utíraly oštěpy, disky a koule, aby se s nimi dalo házet a vrhat.
[ celý článek ]

ČP 2006 atletů vozíčkářů: Němcova obhajoba, Fesslové premiéra
26. 9. 2006 (12:20) Šest závodů soutěže v atletice vozíčkářů Český pohár 2006 se od května do září postupně uskutečnilo v Pardubicích, Olomouci, Brně, Chrudimi, Novém Městě nad Metují a Praze. Celkovou vítězkou ženské soutěže se ziskem 246 bodů stala Jana Fesslová z Nového Města nad Metují před Evou Kacanu z AK Olomouc, která získala 216 bodů, přestože v jednom z kol chyběla. Na třetím místě skončila loňská vítězka Eva Táborská z Hvězdy SKP Pardubice ziskem 153 bodů.
[ celý článek ]

Finálové kolo Českého poháru v atletice vozíčkářů rozhodlo o konečném pořadí ročníku 2006
26. 9. 2006 (11:58) Poslední šesté kolo letošního ročníku Českého poháru v atletice vozíčkářů uspořádala v sobotu 23. září Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy na svém stadionu v pražských Vokovicích. Český pohár si tak až při svém osmém ročníku odbyl premiéru v našem hlavním městě. Startovní pole pro závěrečné měření sil sedících atletů, které bylo prvními závody po jejich návratu ze světového šampionátu v nizozemském Assenu, značně prořídlo. Na place chyběli i úspěšní reprezentanti Rostislav Pohlmann a Martin Zvolánek.
[ celý článek ]

Veronika Foltová pokořila ve vrhu koulí koeficientové přepočty i většinu soupeřek a má bronz
9. 9. 2006 (18:14) Opět velmi úspěšná byla česká výprava handicapovaných atletů na MS v nizozemském Assenu. Dohromady získala sedmnáct medailí (6-7-4). Po včerejšku zaujímala Česká republika 7. místo ze 78 zúčastněných států v pořadí zemí podle celkového počtu cenných kovů i podle dosažených prvenství. Definitivní pořadí bude známo po zítřejším maratónu, v něm však už nikdo z českých sportovců nestartuje. Poslední českou medailistkou v Assenu tak byla koulařka Veronika Foltová. Za výkon 9 metrů a 37 centimetrů jí patřil bronz.
[ celý článek ]

Radim Běleš zjistil, že mu jeho žena v sektoru smůlu nenosí
8. 9. 2006 (20:51) Radimu Bělešovi nevyšel na MS v Assenu ideálně hod diskem, ve kterém zvítězil na paralympiádě v Aténách. V hodu kuželkou, disciplíně určené nejvíc handicapovaným sportovcům na vozíku, ale medaili navzdory bolavému rameni vybojoval. Stejně jako v Aténách stříbrnou, tentokrát za pokus dlouhý 23 metrů a 17 centimetrů. V sektoru Běleše doprovázela jako asistentka manželka Marcela. Dřív Radim Běleš tvrdil, že mu jeho žena nepřináší na ploše štěstí, na paralympiádě ani loni na mistrovství Evropy v Espoo mu v sektoru nepomáhala, nyní byl donucen názor poopravit.
[ celý článek ]

Událost měsíce

Eva Kacanu premiérově první na MS - ve vrhu koulí
8. 9. 2006 (20:23) Koulařka na vozíku Eva Kacanu měla v severonizozemském Assenu na MS handicapovaných atletů skvělý den. Výkonem 6,47 m překonala o 28 centimetrů dosavadní rekord mistrovství Sally Reddinové z Velké Británie a získala za to zlatou medaili. Jednačtyřicetiletá Češka řeckého původu soutěži jednoznačně dominovala. Jako jediná ze závodnic poslala své náčiní za 6 metrů v každém z pěti platných pokusů. Druhá Litevka Irena Perminieneová na ni ztratila téměř metr.
[ celý článek ]

Medailová trojice: Musil, Němec, Šperk
7. 9. 2006 (20:56) Česká výprava na mistrovství světa handicapovaných atletů v Assenu obohatila svoje medailové konto o další tři přírůstky a rozšířila ho už na 14 cenných kovů (5-6-3). Mistry světa s výkony, které jsou novými světovými rekordy, se stali Roman Musil ve vrhu koulí a Martin Němec v hodu diskem. Ve stejné disciplíně, ale v kategorii méně handicapovaných atletů na vozíku, než je Němec, získal stříbro Miroslav Šperk.
[ celý článek ]

Rostislav Pohlmann přidal na MS v Assenu ke zlatu z oštěpu stříbro v disku
6. 9. 2006 (20:01) Atlet na vozíku Rostislav Pohlmann se stal druhým českým reprezentantem po Martinu Němcovi, který na mistrovství světa v nizozemském Assenu získal dvě medaile. Po zlatém triumfu v oštěpu dnes zlepšením v posledním, šestém pokusu dosáhl na stříbrnou medaili v disku. Disk je přitom Pohlmannova parádní disciplína. Má v něm jak titul paralympijského vítěze, tak mistra světa a Evropy, navíc dosud drží světový rekord 47,53 m. Ten vytvořil právě na paralympiádě v Aténách. V Assenu ale překonal jen hranici pětačtyřiceti metrů. Celková bilance České republiky je prozatím 10 cenných kovů (3-5-2).
[ celý článek ]

Stříbrný Němec na stupních chyběl
6. 9. 2006 (15:20) Martin Němec získal ve včerejším oštěpařském závodě kategorie F55 stříbrnou medaili za 30 metrů 27 centimetrů. Stal se vůbec prvním českým závodníkem na mistrovství světa v Assenu, kterému se povedlo vybojovat druhý cenný kov. Medaile si však dosud příliš neužil. Organizátoři včera odsunuli vyhlášení disciplíny na neurčito kvůli blíže nevysvětlenému protestu jedné z výprav. V dnešním ranním časovém plánu událostí na assenském atletickém stadiónu se ceremoniál vůbec nevyskytoval, takže když se z ampliónů ozvalo: "A nyní medailisté v hodu oštěpem kategorie F 55," odpočíval Martin Němec v deset kilometrů vzdáleném kempu Hof van Saksen, který se stal dočasným domovem pro 1200 sportovců ze 78 zemí. Němcovu medaili od organizátorů dodatečně vyzvedl vedoucí tělesně postižených atletů zde v Assenu a paralympijský vítěz v hodu oštěpem z Atlanty Štefan Danko. Vzápětí čelil žádostem o podpis od desítek nizozemských školáků, kteří se přijeli na závody podívat. Nedali si vysvětlit, že medaile skutečně není Dankova.

Alice Tejkalová

Assen očima sprintera Lukáše Lačňáka
6. 9. 2006 (11:37) Český reprezentant Spastic Handicapu ve skoku do dálky a běhu na 100 metrů Lukáš Lačňák odpovídal 4. září na zvídavé otázky manažera SK Kociánka Brno Petra Horáčka.
[ celý článek ]

Oštěpař na vozíku Josef Štiak má v Assenu stříbrnou medaili
5. 9. 2006 (21:14) Až za umělého osvětlení skončila na mistrovství světa handicapovaných atletů v nizozemském Assenu soutěž oštěpařů ve sloučené kategorii F33/34/56. Velkou radost přinesla české výpravě. Josef Štiak v ní totiž vybojoval stříbro v osobním rekordu 32 metrů 25 centimetrů. Druhý z letních paralympijských her v Sydney nestačil pouze na domácího Pietera Gruijterse, který hodil 37,14 m.
[ celý článek ]

Martina Kniezková v Assenu: po roční závodní pauze přišlo opět zlato v disku
5. 9. 2006 (14:02) Atletka na vozíku Martina Kniezková je v hodu diskem dvojnásobnou paralympijskou vítězkou. Celý loňský rok téměř nezávodila, letos se vrátila a k velké nelibosti soupeřek opět ve skvělé formě. Ve svém prvním závodě na mistrovství světa v Assenu, oblíbeném disku, zvítězila ve sloučené ženské kategorii F33/34/51/52/53 výkonem dlouhým bez jednoho centimetru 14 metrů, což znamenalo po koeficientových přepočtech, které umožňují společné závodění sportovcům různých handicapů, 1418 bodů. Téměř třikrát víc, něž kolik měla druhá v pořadí Ukrajinka Taťána Jakybčuková.
[ celý článek ]

Konec kralování Íránce Mirzaeie - v hodu oštěpem zvítězil Rostislav Pohlmann
4. 9. 2006 (19:05) Íránec Mohammad R. Mirzaei po léta neomezeně kraloval oštěpařům kategorie F57, vyhrál poslední tři paralympiády. Nikdo ho na vrcholné soutěži nedokázal porazit. Rostislav Pohlmann byl věčně druhý, na hrách v Aténách v roce 2004 až třetí. Letos přijel dvačtyřicetiletý Čech do Assenu ve výborné oštěpařské formě a překonal nejen Mirzaeie, ale i všechny ostatní závodníky. Zlato bral za skvělých 37 metrů 85 centimetrů. Těch dosáhl v posledním, šestém pokusu. Na vítězství by mu ale stačil už druhý hod dlouhý 37,71 m.
[ celý článek ]

Medailový comeback diskařky Jany Fesslové
4. 9. 2006 (19:00) Jana Fesslová byla smutnou hrdinkou paralympiády v Aténách, kde by byla po vítězství ve vrhu koulí překlasifikována do kategorie méně handicapovaných a byla jí zpětně odebrána zlatá medaile. To všechno je nyní minulost. Bývalá házenkářka, které se stal úraz během utkání, umí nepříznivým podmínkám čelit. Dva roky tvrdě trénovala a soustředila se na disk, kde měla větší šanci uspět ve sloučené kategorii při koeficientových přepočtech podle stupně postižení jednotlivých závodnic. Vyplatilo se, na mistrovství světa v atletice v Assenu získala právě v této disciplíně bronz.
[ celý článek ]

Zlatý Martin Němec, stříbrný Martin Zvolánek
3. 9. 2006 (20:58) Medailovou sérii českých reprezentantů během prvního dne světového šampionátu handicapovaných atletů v Assenu uzavřeli večer dva Martinové. Němec a Zvolánek. Prvně jmenovaný zvítězil ve vrhu koulí vozíčkářů kategorie F55 a Martin Zvolánek při svém debutu na velké atletické soutěži vybojoval stříbro v hodu diskem v kategorii nejvíce postižených sportovců F51.
[ celý článek ]

Bronzový start Romana Musila na mistrovství světa
3. 9. 2006 (18:46) Roman Musil patří mezi stálice českého paralympijského nebe. Je nejúspěšnějším českým sportovcem her v Sydney v roce 2000, světovým i evropským šampiónem a světovým rekordmanem. Na mistrovství světa v Assenu odstartoval třetím místem v hodu diskem. Atlet na vozíku získal ve sloučené kategorii F 33/34 za výkon dlouhý 26 metrů 88 centimetrů po koeficientovém přepočtu, který stírá rozdíl mezi různě handicapovanými sportovci, 970 bodů, což bylo o 109 bodů méně, než kolika dosáhl nejlepší Íránec Farazadeh Saleh Siamak.
[ celý článek ]

Událost měsíce

První českou medaili vybojovala v dešti na atletickém MS v Assenu Andrea Farkašová
3. 9. 2006 (11:50) První českou medailistkou na atletickém světovém šampionátu v nizozemském Assenu je Andrea Farkašová. Ve sloučené kategorii F35/36/38 vybojovala v nepříznivém počasí druhé místo v hodu oštěpem. Osmadvacetiletá sportovkyně s centrální poruchou hybnosti je jednou z pětice českých reprezentantů, kteří do Assenu přijeli obhájit mistrovské tituly z roku 2002.
[ celý článek ]

Nizozemská princezna Margriet zahájila mistrovství světa handicapovaných atletů
3. 9. 2006 (8:30) Včera večer zahájila v severonizozemském Assenu sestra královny Beatrix princezna Margriet mistrovství světa handicapovaných atletů. Účastní se ho 1200 sportovců ze 78 zemí a potrvá do 10. září. Českou republiku reprezentuje v Holandsku i s juniory 38 závodníků, mezi nimi pět obhájců zlatých medailí z předchozího světového šampionátu ve francouzském Lille. Každou zemi na zahájení reprezentovalo 5 vlajkonošů. Čeští vlajkonoši představovali nastupující atletickou generaci v čele se stříbrným medailistou v hodu diskem z paralympiády v Aténách jednadvacetiletým Miroslavem Šperkem.
[ celý článek ]

Do Assenu na mistrovství světa v atletice míří 5 obhájců titulu
29. 8. 2006 (14:54) Přibližně 1100 atletů a atletek z 80 zemí světa dorazí do 2. září do nizozemského Assenu na mistrovství světa v atletice. To bude 2. 9. slavnostně zahájeno a potrvá až do 10. září. Nebudou mezi nimi pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti, kteří patří v sektorových disciplínách mezi světové velmoci. V početné české výpravě nebudou chybět ostřílení závodníci ani juniorky a junioři, kteří se sice nominovali splněním limitů, ale budou spíš sbírat zkušenosti na velké mezinárodní akci.
[ celý článek ]

František Pürgl bude chybět v Assenu
25. 8. 2006 (14:57) Na mistrovství světa v atletice handicapovaných nemůže z rodinných důvodů odcestovat diskař František Pürgl, který na předchozích světových šampionátech dokázal vybojovat už tři stříbrné medaile (v roce 1998 v Birminghamu v disku i oštěpu, v Lille 2002 byl druhý v disku) a má na svém účtu i diskařské stříbro ze Sydney a bronz z Atén. Pro reprezentační tým je to značná ztráta, protože se předpokládalo, že František by měl mít i v Assenu velkou šanci na medailové umístění.

www.atletikavozickaru.cz

Novoměstský pohárový hrnec plný vody
6. 8. 2006 (23:15) Poslední soutěžní start před zářijovým mistrovstvím světa v Assenu mají za sebou atleti vozíčkáři. Svou formu testovali uplynulou sobotu v Novém Městě nad Metují, při pátém kole Českého poháru. Ve stejný den na stejném místě závodili i sedící lukostřelci, kterým již za týden v Nymburce začíná evropský šampionát.
[ celý článek ]

Události ze zákulisí

Atleti v ohrožení: kvalifikační pravidla pro Peking vzbudila rozpaky
28. 7. 2006 (9:55) Pohled do kvalifikačních pravidel pro atletiku na letní paralympijské hry v Pekingu v roce 2008 vzbuzuje v České republice rozpaky. Pro některé kategorie, ve kterých Češi sbírají medaile, nejsou zatím vypsány disciplíny a není vůbec jasné, zda budou. Vše záleží na rozhodnutí IPC Athletics, tedy výkonného orgánu pro atletiku Mezinárodního paralympijského výboru. Dalším sporným článkem je usnesení o nutnosti 30% zastoupení žen ve výpravě.
[ celý článek ]

Čeští atleti ve skvělé formě
28. 6. 2006 (26:23) Čeští atleti na víkendových republikových šampionátech ukázali, že jsou v sezóně, která bude vrcholit zářijovým mistrovstvím světa v holandském Assenu, výborně připraveni. Nejvíc na mistrovství republiky atletů vozíčkářů v Olomouci zazářil Martin Němec. Dvojnásobný paralympijský vítěz v hodu diskem posunul zase o něco dál svůj vlastní světový rekord ve vrhu koulí na jedenáct metrů a osmdesát pět centimetrů. Ve své kategorii zvítězil i v hodu oštěpem, navíc v novém národním rekordu 30,99 m a všechny soupeře porazil i v hodu diskem. Na mistrovství republiky atletů spastiků dominovali všem třem závodům, kterých se zúčastnili, tedy v kouli, disku i oštěpu několikanásobný paralympijský šampión Roman Musil a v Aténách bronzová v kouli Eva Berná. AT

Rozhovor s...

Úspěšná sluchově postižená atletka Pavlína Maléřová: "Na deaflympiádě v Římě byli všichni překvapení, že jsem se dokázala vrátit."
24. 6. 2006 (21:40) OPRAVENO Pavlína Maléřová je stálicí mezi českými sluchově handicapovanými atlety. Letos čtyřicetiletá vrhačka poprvé závodila na letních deaflympijských hrách v roce 1993 a absolvovala už pět evropských šampionátů. Nejtěžší chvíle sportovní kariéry zažila na deaflympiádě v Kodani v roce 1997, kdy musela po pozitivním dopingovém testu na efedrin vrátit zlaté medaile. Dokázala se však vrátit a stále si udržuje skvělou výkonnost. Stala se nejlepší sportovkyní Českého paralympijského výboru za rok 2005.
[ celý článek ]

Rozhovor s...

"Neviditelná" atletka Tereza Wagnerová: na deaflympiádě v Římě ji nenašli na cílové fotografii
16. 5. 2006 (20:43) Šestadvacetiletá sluchově handicapovaná atletka Tereza Wagnerová toho na svůj věk zvládla spoustu - je trojnásobnou deaflympijskou vítězkou (dvakrát v sedmiboji a jednou v trojskoku), ve své kariéře stanovila nový světový i evropský rekord, opakovaně triumfovala na mistrovství Evropy. Letošní sezónu pojala trochu sportovně oddechově, vychovává nové atlety a má méně času na vlastní trénink. Na mistrovství republiky v Praze na Strahově vyprávěla o svém závodění o absurdních situacích i o velké nepříjemnosti, která ji potkala na deaflympiádě v australském Melbourne v roce 2005.
[ celý článek ]

Mistrovství republiky

Mistrovství republiky neslyšících atletů mělo nízký věkový průměr
13. 5. 2006 (16:15) Atletika je co do počtu medailí z deaflympijských her nejúspěšnějším sportovním odvětvím českých neslyšících. Je to zejména zásluha tří žen - vrhačky Pavlíny Maléřové, sprinterky Margaréty Trnkové-Hanne a sedmibojařky Terezy Wagnerové. Na letošní mistrovství republiky na strahovský Stadion přátelství dorazily pouze dvě z jmenovaných sportovkyň. Margaréta Trnková-Hanne totiž žije s manželem v Německu.
[ celý článek ]

Český pohár atletů vozíčkářů 2006 odstartoval
9. 5. 2006 (15:10) Nádherný květnový den. Necelé čtyři stovky běžců na nové trase půlmaratónu. Sportovní celebrity a politici na tribuně. Třicet osm vozíčkářů na place. Dva nové české rekordy ze dvou startů Jany Fesslové. Zhruba takto by se dalo stručně charakterizovat první kolo osmého ročníku Českého poháru v atletice vozíčkářů, které 8. května na Městském stadionu na Dukle uspořádal sportovní klub Hvězda SKP Pardubice.
[ celý článek ]Pozvánka na jarní atletiku v Bílině
6. 5. 2006 (9:48) TISKOVÁ ZPRÁVA Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Nola Teplice pověřena Spastic Handicap-Českou federací sportovců s centrálními poruchami hybnosti, ve spolupráci s Atletickým klubem Bílina a Nadací Martiny Beyerové pořádá v neděli 14. května 2006 JARNÍ ATLETIKU Spastic Handicap.
[ celý článek ]

TÜRKIYE CUP - Kaya Select
14. 4. 2006 (10:40) Ve čtvrtek 6. 4. 2006 proběhly na reprezentačním soustředění Atletiky vozíčkářů v Turecku kontrolní závody tzv. Turecký pohár. Na travnaté ploše tréninkového hříště byly vyznačeny výseče a trenéři i asistenti se postarali, aby v rámci možností byla zajištěna regulérnost závodů. Přestože závody probíhaly po více než týdnu plného tréninkového nasazení, byly k vidění některé vynikající výkony. Jana Fesslová a Martin Němec dosáhli v hodu oštěpem výkonů lepších národních rekordů. Výborně se předvedl nováček Martin Zvolánek, který v hodu diskem skupiny F51 dokázal porazil paralympijského vítěze v této disciplíně Radima Běleše.

www.atletikavozickaru.cz

Královna sportu zahajuje sezónu
12. 3. 2006 (16:06) V první soutěžní den IX.zimní paralympiády v Turíně a ve stejném termínu jako se konalo halové atletické mistrovství světa IAAF v Moskvě, procitla ze zimního spánku i atletika handicapovaných. Slovenský atletický zväz zdravotne postihnutých uspořádal 11. března v bratislavské hale Elán tradiční mítink Istropolitana Indoor ´06.
[ celý článek ]

Atletická legenda potvrdila konec kariéry
29. 11. 2005 (11:45) V průběhu slavnostního večera občanského sdružení Atletika vozíčkářů v Rožnově pod Radhoštěm potvrdil dlouholetý úspěšný reprezentant Milan Kubala své rozhodnutí ukončit touto sezónou svou bohatou sportovní kariéru.
[ celý článek ]Klub SK Beskyd Handicap ukončuje svoji činnost
29. 11. 2005 (11:40) Ke konci letošního roku bude ukončena činnost atletického oddílu sportovního klubu SK Beskyd Handicap. Klub byl založen jako atletický v roce 1997 pod názvem ACV Havířov, později přibyl oddíl ragby vozíčkářů.
[ celý článek ]Události ze zákulisí

Atletika vozíčkářů k návrhu pravidel Atletiky IWAS
23. 10. (9:45) Připomínky některých trenérů a sportovců k návrhu atletických pravidel byly s hlavičkou Czech Sports Organisation for Physically Disabled - Wheelchair Athletics Sport Technical Committee odeslány IWAS. Atletika vozíčkářů upozorňuje na radikální snížení dosahovaných výkonů ve skupinách kvadruplegiků, ztrátu popularity hodů skupin F56, F57 a F58 v důsledku změn hmotností nářadí. Dále především na negativní vliv těchto změn na zdraví atletů i na organizační zmatky při plnění limitů na světový šampionát a nemožnost slučování skupin.
[ celý článek ]Atletické soustředění nováčků
23. 10. 2005 (9:35) Od 5. do 8. 10. se na atletickém stadionu gen. Klapálka v Novém Městě nad Metují konalo soustředění pro začínající sportovce. Ubytování a částečné stravování bylo zajištěno asi 5 km od Nového Města v bezbariérovém penzionu Jehlan. Obědy byly podávány v kavárně na stadionu. Počasí bylo slunečné a větrné. Na soustředění přijeli pouze tři sportovci, přestože jich původně přislíbilo účast osm.

[ celý článek ]

Hvězdy odjinud

Chantal Petitclercová - šestnáctinásobná paralympijská medailistka
14. 10. (14:00) Kanaďanka Chantal Petitclercová je pojem. V atletice handicapovaných snad nenajdete nikoho, kdo by tuto formulkářku neznal, a její jméno registrují i lidé z jiných sportů. Výborná závodnice, pohotová, přátelská a velmi atraktivní žena s velkým kouzlem osobnosti. V superlativech o ní mluví všichni, mužům se k tomu vždycky vkrade do tváře ještě lehce zasněný úsměv.
[ celý článek ]


Bohové musí být šílení
11. 10. (11:20) Do České republiky dorazil konkrétní návrh nových pravidel atletiky IWAS pro období 2006 -2007. Kromě již dříve avizované změny týkající se stupačky vrhačských konstrukcí se naprosto nesmyslně a bezdůvodně mění i hmotnost nářadí, především pro mužské skupiny vozíčkářů.
[ celý článek ]


Skončil sedmý ročník českého poháru v atletice vozíčkářů.
14. 9. (22:00) Poslední kolo letošního ročníku Českého poháru v atletice vozíčkářů uspořádal SK Beskyd Handicap v sobotu 10.září na stadiónu TJ Slezanu Frýdek-Místek. Přestože se závod konal dva týdny po vrcholu sezóny - evropském atletickém šampionátu, zúčastnilo se ho 16 mužů, 2 ženy a jeden sportovec mimo soutěž ve skupině F33.
[ celý článek ]

Události ze zákulisí

Vždycky je lepší kategorie sloučit než zrušit
3. 9. (16:30) V téměř všech paralympijských sportech probíhají významné změny v souvislosti se stále výraznějším slučováním a rušením některých kategorií. V atletice by tento trend měl vyvrcholit na paralympiádě v Pekingu v roce 2008. Do řešení celé problematiky se právě v atletice zapojili také Češi - dlouholetý reprezentační trenér spastiků Václav Janouch a administrátor české výpravy na OME v Espoo David Šnajdr.
[ celý článek ]


Postřehy z Otevřeného mistrovství Evropy v atletice
29. 8. (21:30) Praha Jako rozloučení s OME v atletice ve finském Espoo jsem shrnula několik pro mě zásadních dojmů a okamžiků ze stadiónu i jeho zákulisí, které jsem nestihla popsat během šampionátu.
[ celý článek ]


Druhé místo pro Josefa Štiaka v hodu oštěpem a třetí medaile Martina Němce na šampionátu
26. 8. (20:30) Espoo Poslední medaile z otevřeného mistrovství Evropy v Espoo získali dnes v podvečer v hodu oštěpem sloučené kategorie F55/56 pro Českou republiku stříbrný Josef Štiak a bronzový Martin Němec. Závodili v maximálně nestandardních podmínkách. Foukal silný vítr a hustě pršelo. Před každým odhodem drželi organizátoři nad oštěpaři velký deštník.
[ celý článek ]


Finsko při diskařském loučení Milana Kubaly plakalo
26. 8. (20:15) Espoo "Poslední závody jsem si představoval úplně jinak." To byla první slova čerstvého stříbrného medailisty v hodu diskem Milana Kubaly poté, co se objevil u východu ze stanu určeného pro rozhovory sportovců s novináři. Espoo totiž dnes odpoledne zasáhla bouře s velkým lijákem, které značně poznamenaly všechny soutěže. Pořadatelé udělali pouze dvacetiminutovou pauzu, pak se rozhodli nechat většinu závodů proběhnout. Některé, jako například vrh koulí kategorie F52, kterého se z Čechů účastnil Pavel Šibrava, byly kvůli dešti předčasně ukončeny nebo zrušeny.
[ celý článek ]


Miroslava Sedláčková s Pavlem Dymákem jsou znovu třetí
26. 8. (20:30) Espoo
Svůj druhý bronzový závod, v tomto případě na 1500 metrů, doběhli za lijáku v čase 5:04, 21 na dráze, která připomínala spíš jeden velký vodní příkop ze steeplu, zrakově handicapovaná Miroslava Sedláčková s trasérem Pavlem Dymákem. Ve druhém kole se na ně sice začala mírně dotahovat nakonec čtvrtí Portugalci, ale Sedláčková s Dymákem svůj náskok bez problémů ubránili, a dokonce ho ještě zvýšili.
Stříbro a bronz pro koulařky Evu Bernou a Vladimíru Bujárkovou
26. 8. (15:00) Espoo Zvláštní závod zažily koulařky Eva Berná a Vladimíra Bujárková. Jejich soupeřka Britka Beverley Jonesová přišla před závodem o půl hodiny později do svolavatelny a přesto, že si ji rozhodčí odškrtli ze seznamu, poté, co dorazila, ji přece jen na plochu pustili. Jonesová prominutí prohřešku proti pravidlům beze zbytku využila a vrh koulí kategorie F37 vyhrála.
[ celý článek ]


Další bronz Veroniky Foltové, druhé místo pro štafetu spastiků
26. 8. (15:00) Espoo Před odletem na otevřené mistrovství Evropy se Veronika Foltová bála, aby nezklamala očekávání svého okolí. Do Finska totiž odjížděla jako favoritka - nejúspěšnější česká atletka na paralympiádě v Aténách - dvakrát zlatá, jednou stříbrná. Celý rok se ale potýkala s nejrůznějšími zdravotními trably a tak byla ráda, že v Espoo nakonec získala v každé disciplíně, které se zúčastnila, medaili. Byť žádná nebyla zlatá. Ta poslední - ve vrhu koulí - bronzová.
[ celý článek ]


Jan Vlk si vyskákal evropské stříbro, Miroslava Sedláčková s Pavlem Dymákem doběhli pro bronz
24. 8. (22:00) Espoo Posledními medailemi uzavřeli dnešní úspěšný den české výpravy skokan do dálky Jan Vlk a zrakově postižená běžkyně Miroslava Sedláčková s trasérem Pavlem Dymákem. Dvacetiletý Jan Vlk skončil pokusem dlouhým 501 centimetrů na celkovém třetím místě, ale jako druhý Evropan. Miroslava Sedláčková má z osmistovky bronz za 2:34,79.
[ celý článek ]


Zlatý double má po Martinu Němcovi i Roman Musil
Opraveno, 24. 8. (22:00) Espoo Druhým závodníkem, který vybojoval v Espoo svoji druhou zlatou medaili se po Martinu Němcovi stal Roman Musil. Oběma se dařilo ve stejné kombinaci disciplín - předevčírem ve vrhu koulí a dnes v disku, ale každému pochopitelně v jiné kategorii. Romanu Musilovi ve sloučené skupině F33/34.
[ celý článek ]


Stříbrný oštěp Veroniky Foltové
24. 8. (22:00) Espoo Veronika Foltová se dnes na svoji druhou medaili (po bronzu z disku) dost natrápila. Po prvním pokusu jí dokonce patřila až pátá příčka. V průběhu soutěže sloučené kategorie F 35/37 se pak pohybovala okolo čtvrtého a třetího místa. Teprve posledním pokusem dlouhým 22 metrů 95 centimetrů se posunula na druhou pozici za svoji kamarádku Polku Chilewskou.
[ celý článek ]
Martin Němec vyhrál v Espoo druhý závod - hod diskem
24. 8. (21:30) Espoo Druhá účast - druhý triumf. Taková je zatím bilance Martina Němce na Otevřeném mistrovství Evropy v Espoo. Po vítězství ve vrhu koulí kategorie F 55, kdy se mu jeho výkon příliš nepozdával, dnes následovalo první místo v hodu diskem za 35 metrů 38 centimetrů a spokojený úsměv.
[ celý článek ]


Diskař Rostislav Pohlmann vybojoval i za obtížných podmínek evropský bronz
23. 8. (21:15) Espoo Rostislav Pohlmann zkompletoval loni na paralympiádě svou sbírku zlatých medailí ze všech významných mezinárodních soutěží a vytvořil nový světový rekord ve své parádní disciplíně - hodu diskem. Letos ve Finsku disk pro jeho kategorii nevypsali, tak se rozhodl startovat s méně postiženými závodníky o skupinu výš bez bodových přepočtů. A konkuroval jim víc než zdařile.
[ celý článek ]


Roman Musil obhájil titul mistra Evropy z holandského Assenu ve vrhu koulí
23. 8. (21:15) Espoo I přes chronické obtíže s ramenem Získal Roman Musil další prvenství ve vrhu koulí, tentokrát evropské. Ve sloučené kategorii F 32/33/34 zvítězil výkonem deset metrů čtyřicet osm centimetrů. Dvojnásobný paralympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman nezískal evropský titul poprvé. Naposledy mu patřil v roce 2003 v holandském Assenu.
[ celý článek ]
Druhé evropské stříbro Aleše Kisého
23. 8. (21:15) Espoo Poprvé se Aleš Kisý na velké sportovní akci objevil v roce 2003 na mistrovství Evropy v Assenu a získal na něm stříbro ve vrhu koulí. Loňské paralympijské hry v Aténách pro něj úspěšné rozhodně nebyly. Lepší časy přišly ve finském Espoo. Třetí místo v celkovém pořadí v hodu oštěpem a vzhledem k prvenství íránského závodníka i evropské stříbro.
[ celý článek ]


Martin Němec zvítězil ve vrhu koulí, příliš spokojený ale nebyl
Opraveno, 22. 8. (22:00) Espoo Martin Němec už ve vrhu koulí vyhrál kde co, včetně mistrovství světa, na paralympiádě v Sydney byl stříbrný, a je pro svoji kategorii držitelem světového rekordu v této disciplíně. Ačkoliv se vždy ohradí, pokud ho chce někdo považovat v závodě za favorita, nepochybně jím je a dnes to jen znovu potvrdil. Nebylo to ale tak suverénní, jak býval zvyklý.
[ celý článek ]


Stříbrný medailista v hodu diskem z Atén Miroslav Šperk se stal mistrem Evropy, Josef Štiak má bronz
22. 8. (22:00) Espoo Miroslav Šperk byl na evropském šampionátu přihlášen pouze k jedné disciplíně - disku - a svoji šanci na medaili beze zbytku zužitkoval. Vítězství si zajistil hned v první trojici hodů pokusem dlouhým rovných 36 metrů.
[ celý článek ]


Radim Běleš získal v kuželce stříbro, Veronika Foltová v disku bronz
22. 8. (22:00) Espoo Stejně jako loni na paralympiádě v Aténách získal Radim Běleš na mistrovství Evropy v Espoo stříbrnou medaili. Ve sloučené kategorii nejvíce handicapovaných sportovců ho překonal Brit Stephen Miller. Nejúspěšnější atletka loňských her spastička Veronika Foltová si v disku oproti Aténám pohoršila a získala poprvé v kariéře na velkém atletické akci bronzovou medaili.
[ celý článek ]


Majitelkou první medaile z Otevřeného mistrovství Evropy v atletice je Eva Berná
22. 8. (17:00) Espoo Eva Berná včera reprezentovala Českou republiku po boku Milana Kubaly na slavnostním zahájení coby vlajkonoška. Dnes hájila národní barvy tak, jak je jí vlastní - ve sportovním dresu, s diskem v ruce. Bronzovou medailistku ve vrhu koulí z letní paralympiády v Aténách, která závodí v kategorii F 37 určené pro sportovkyně s centrální poruchou hybnosti, doprovodila do sektoru ještě stříbrná medailistka ve vrhu koulí z Atén Vladimíra Bujárková. Ta nakonec skončila pátá.
[ celý článek ]


Espoo uvítalo handicapované atlety zpěvem a tancem
22. 8. (8:00) Espoo Barevný zahajovací ceremoniál plný zpěvu a tance připravili finští pořadatelé na úvod Otevřeného mistrovství Evropy handicapovaných atletů. V jeho úvodu vyzvedl předseda Mezinárodního paralympijského výboru Phil Craven zejména skutečnost, že Finsko uspořádalo mistrovství Evropy v přímé návaznosti na světový šampionát nepostižených atletů.
[ celý článek ]


V Espoo začíná Otevřené mistrovství Evropy v atletice
21. 8. 2005 (14:30) Dnes večer zahájí finská prezidentka Tarja Halonenová v hale Otahalli Otevřené mistrovství Evropy handicapovaných atletů, které bude probíhat na stadiónu Leppävaara až do 27. 8., s tím, že poslední den už je na programu tradičně jen maratón a slavnostní zakončení. Vlajkonoši české výpravy budou na dnešním zahájení paralympijský vítěz v hodu diskem z Atén Milan Kubala s bronzovou medailistkou ve vrhu koulí z loňské paralympiády Evou Bernou.
[ celý článek ]

Rozhovor s...Veronikou Foltovou

Nejúspěšnější česká atletka z paralympiády v Aténách říká: "Bojím se, že v Espoo zklamu lidi okolo sebe."
Za trojnásobnou medailistkou z Atén (zlato v disku a kouli, stříbro v oštěpu) Veronikou Foltovou (24) jsem přijela do Nymburka na poslední soustředění před mistrovstvím Evropy ve finském Espoo. Celé naše setkání protkané obvyklými ironickými poznámkami, začalo zuřivým focením, při kterém jsme se vzájemně povzbuzovaly k lepším výkonům. Následující rozhovor se nesl v obdobném duchu.
[ celý článek ]

Hvězdy odjinud

Někdejší sprinterská hvězda Tony Volpentest se chce vrátit k vrcholovému sportu
Po letních paralympijských hrách v Barceloně 1992 a Atlantě 1996 patřil mezi nejpopulárnější sportovce ve Spojených státech amerických. Obrázky štíhlé postavy s nevyvinutými předloktími prolétající se šťastným úsměvem cílem na dvou "hi-tech" protézách tehdy oblétly celý svět. Sprinter Anthony Volpentest, který byl hvězdou řady amerických talk show první poloviny devadesátých let dvacátého století a jeden úsek nesl také olympijskou pochodeň v roce 1996, držel a překonával dlouhou dobu světové rekordy na 100 a 200 metrů ve své kategorii.
[ celý článek ]13. 5. 2007 (21:29) VISA Paralympic World Cup se výborně vydařil také atletům. Medaile v deštivém a nepříjemném počasí brali Radim Běleš, Martin Němec a Eva Berná. Berná získala bronz ve vrhu koulí za skvělý výkon 9 metrů 57 centimetrů (Vladimíra Bujárková byla 5., Nela Zabloudilová 8.). Němec byl také v kouli druhý a jeho nejlepší (poslední) pokus byl pouze 10,83 m. Naposledy se mu "podařil" nejdelší závodní pokus pod 11 metrů na ME v Espoo 2005 (10,84). Naopak Radim Běleš vstoupil do této sezóny skvěle, jak naznačil už pardubický závod KB ČP, a zvítězil i v Manchesteru v hodu kuželkou, s velmi slušnými metry (24,09).

1. 5. 2007 (23:38) Příští úterý startuje v Pardubicích nový ročník KB Českého poháru v atletice vozíčkářů. Novinkou je i sankcionování všech závodů mezinárodní federací IWAS. To zajistí, že splněné limity na paralympijské hry v Pekingu budou oficiálně uznatelné. Závody začínají v 10:30.

Zdroj: www.atletikavozickaru.cz

5. 2. 2007 (15:34) O víkendu 3.- 4. února se na pražském Strahově uskutečnila pracovní schůze atletického výboru mezinárodní federace IWAS. Zúčastnili se jej předsedkyně Konstantina Sotiradi, kooordinátor Jan Bockweg, klasifikátor Helmut Hofman, členové Thomas Nuss, Iva Machová a zástupce sportovců Martin Němec. Jako zástupkyně vedení IWAS byla přítomna Radka Kučírková.

Zdroj: www.atletikavozickaru.cz

19. 6. 2006 (22:01) O nadcházejícím víkendu si můžete pořádně užít atletiku. V sobotu i v neděli probíhá v Olomouci otevřené mistrovství republiky v atletice tělesně postižených a v neděli 25. 6. v Bílině mezinárodní mistrovství republiky atletů spastiků.

29. 8. 2005 (21:00) 24 evropských medailí si Česká republika odváží z Espoo

Zlato
Eva Berná (disk)
Roman Musil (koule, disk)
Martin Němec (koule, disk)
Rostislav Pohlmann (oštěp)
Miroslav Šperk (disk)

Stříbro
Radim Běleš (kuželka)
Eva Berná (koule)
Veronika Foltová (oštěp)
Aleš Kisý (oštěp)
Milan Kubala (disk)
štafeta 4x100 metrů
Josef Štiak (oštěp)
Jan Vlk (skok do dálky)

Bronz
Radim Běleš (disk)
Vladimíra Bujárková (koule)
Veronika Foltová (disk, koule)
Martin Němec (oštěp)
Rostislav Pohlmann (disk)
Miroslava Sedláčková (800 a 1500 metrů)
Josef Štiak (disk)     

    


Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.