Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Atletika
Boccia
Cyklistika
Florbal
Lukostřelba
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Basketbal
Zajímavosti

Basketbalisté na vozíku exhibovali na All Star Game v Děčíně
6. 4. 2007 (12:40) V rámci prezentace sponzorů dochází k nejrůznějším pojmenovávacím hybridům. Jeden z nich potkal i letošní ročník tradiční závěrečné basketbalové show. Tento rok totiž v Děčíně "vystupovala" pod názvem Severočeské doly All Star Game. O poločasové přestávce dostali prostor k exhibici na 2x4 minuty také basketbalisté na vozíku v čele s reprezentačním kapitánem Rostislavem Pohlmannem. Ten byl vyhlášen nejlepším českým basketbalistou na vozíku roku 2006 a zúčastnil se i allstarové soutěže v házení trojek. Na fotografie z exhibice, kterou vyhrálo pražské USK, posílené právě o Pohlmanna, nad Hobitem Brno 6:4, se můžete podívat do Fotogalerie. AT

Mladé basketbalisty na vozíku tréninkový kemp bavil
7. 7. 2006 (14:35) Souběžně s mistrovstvím Evropy skupiny B basketbalistů na vozíku probíhal v Brně průkopnický projekt - mezinárodní tréninkový kemp pro mladé basketbalisty na vozíku. Účastnili se ho kluci z České republiky, Slovenska, Švédska a Dánska. Pod vedením koučů Pfallera a Zagorského trénovali dvakrát denně dvě hodiny a sledovali utkání svých dospělých kolegů, aby získali zkušenosti.
[ celý článek ]

Švýcarské družstvo Čechy na cestě za postupem na mistrovství Evropy skupiny A nezastavilo
30. 6. 2006 (15:58) Čtvrtek byl dnem rozhodujících utkání, dnem, který určil dvojici mužstev sestupujících do skupiny C, a naopak dvojici postupující mezi evropskou elitu. Hned první zápas mezi Slovinskem a Chorvatskem, v němž Chorvaté jen těsně zvítězili, přinesl značnou komplikaci. Slovinsko totiž podalo protest proti rozhodnutí klasifikátorů, kteří neoprávněně nařídili udělení technické chyby jejich mužstvu za nedodržení klasifikačních bodů hráčů na hřišti (každý hráč má dle druhu a míry handicapu stanovenou klasifikaci vyjádřenou číslem od 1,0 do 4,5 a součet bodů hráčů na hřišti nesmí překročit číslo 14).
[ celý článek ]

Po těsném neúspěchu s Belgií se čeští basketbalisté na ME vyhoupli na první místo základní skupiny vysokou porážkou Ruska
28. 6. 2006 (21:10) Čeští basketbalisté na vozíku si včera večer na mistrovství Evropy skupiny B v Brně zkomplikovali život, když po vítězství nad Slovinskem 77:48 podlehli ve své základní skupině Belgičanům 66:67. Dnes je čekalo nesmírně důležité utkání s dosud neporaženým Ruskem. Aby postoupili do semifinále turnaje, museli být čeští hráči ve své skupině nejhůře druzí. Pouze semifinálová účast ale nic neřeší pro případ, že by se čeští basketbalisté chtěli vrátit na mistrovství Evropy elitní kategorie A. "Comeback" garantuje jen postup do finále. Usilovat o něj budou z pozice prvního ve skupině. Nad Ruskem totiž dokázali zvítězit 73:57. V semifinále je zítra od 19:30 čeká Švýcarsko.
[ celý článek ]

Událost měsíce

Český pohár basketbalistů na vozíku zůstal ve Frýdku-Místku
21. 5. 2006 (9:50) Čtvrtý ročník Českého poháru v basketbale vozíčkářů se díky pořadatelství místního Sportovního klubu vozíčkářů přesunul poprvé na Severní Moravu. V sobotu 13. května v 13:30 zazněl úvodní hvizd v hale SPŠ (bývalá hala TJ Slezan). Celé odpoledne bojovaly tři české ligové týmy o vítězství v poháru pro rok 2006. Domácí celek Sportovního klubu vozíčkářů Frýdek-Místek (SKV F-M) měl na bedrech nelehký úkol obhajoby prvenství z minulého ročníku.
[ celý článek ]

Frýdek-Místek hostí Český pohár basketbalistů na vozíku
12. 5. 2006 (15:05) TISKOVÁ ZPRÁVA Čtvrtý ročník Českého poháru v basketbale vozíčkářů se díky pořadatelství místního Sportovního klubu vozíčkářů přesunuje na Moravu. Již tuto sobotu 13. května v 13:30 zazní úvodní hvizd v hale SPŠ bývalá hala TJ Slezan ve Frýdku-Místku. Po čas celého odpoledne se střetnou tři české ligové týmy v boji o vítězství poháru pro rok 2006. Na bedrech domácího celku Sportovního klubu vozíčkářů Frýdek-Místek (SKV F-M), leží nelehký úkol obhajoby prvenství z minulého ročníku.
[ celý článek ]

Zahraniční okénko

Tým Rollis Zwickau s Rostislavem Pohlmannem a Petrem Tučkem postoupil do finále 1. Bundesligy basketbalistů na vozíku
29. 3. 2006 (13:10) RSC-Rollis Zwickau loni nedokázal uspět v semifinále proti Mnichovu, letos se fanoušci saského týmu mohou radovat. Jejich hráči porazili po základní části třetí ASV Bonn i ve druhém semifinálovém utkání, tentokrát na domácí palubovce poměrem 71:54 (osmnácti body se na této výhře podílel Petr Tuček a patnácti Rostislav Pohlmann) a postoupili do finále. V něm se střetnou se svým tradičním rivalem RSV Lahn-Dill.
[ celý článek ]

Zahraniční okénko

Basketbal vozíčkářů: Lahn-Dill neprohrálo v německé Bundeslize už třiapadesátkrát v řadě
31. 1. 2006 (12:05) Ani v odvetném zápase nedokázali basketbalisté RSC Rollis Zwickau překonat suverénní RSV Lahn-Dill. První, podzimní, utkání na hřišti soupeře prohráli 63:77, v domácí hale utržili minulý týden porážku 68:81. Souboj prvních dvou týmů v tabulce, který byl jako vždy napínavý, plný zajímavých akcí i vypjatých emocí, rozhodla druhá čtvrtina. Zatímco tři zbývající byly bodově velmi těsné, ve druhé došlo k výraznému bodovému odskoku Lahn-Dill. Zatímco Zwickau si v ní připsalo pouze dvanáct bodů, hessenský tým jich získal třicet.
[ celý článek ]

Basketbal vozíčkářů: Další tři vítězství pro Conveen Sitting Bulls
18. 1. 2006 (19:35) Během druhého lednového víkendu hostila rakouská metropole třetí část Česko-rakouské ligy v basketbale vozíčkářů. Ačkoliv do Vídně dorazil USK Meta Praha, který vynechal minulé kolo, účastnily se třetího dějství ligy opět pouze čtyři týmy, neboť tentokrát pauzíroval SKV Frýdek-Místek.
[ celý článek ]

Conveen Sitting Bulls ovládli i druhé kolo basketbalové ligy vozíčkářů
20. 12. 2005 (20:00) Další kolo Česko-rakouské basketbalové ligy vozíčkářů se uskutečnilo o víkendu 17. a 18. prosince 2005 v rakouském Tullnu. Protože pražský USK Meta Praha se na poslední chvíli odhlásil kvůli velké hráčské marodce, zúčastnily se jej tentokrát jen čtyři týmy a hrálo se pouze šest místo plánovaných deseti zápasů.
[ celý článek ]

Basketbalová liga vozíčkářů pokračuje turnajem v Tullnu
13. 12. 2005 (21:28) Národní liga v basketbalu vozíčkářů, která je od roku 1992 za účasti tří českých týmů organizována systémem víkendových turnajů, byla v loňském roce rozšířena o rakouské mužstvo LoFric Dolphins Wien. Účast zahraničního týmu značně pozvedla prestiž i úroveň ligy, když tuzemským SK Hobitu Brno, USK Meta Praha a SKV Frýdek-Místek přibyl více než rovnocenný soupeř.
[ celý článek ]

Rozhovor s...

Jsem hráč, říká o sobě český basketbalový reprezentant Petr Tuček
22. 10. (11:17) Petr Tuček patří mezi nejlepší české basketbalisty na vozíku a už několik let hraje německou bundesligu za RSC - Rollis Zwickau. Poznala jsem ho v dubnu při natáčení rozhovoru po semifinálovém zápase s Mnichovem a zaujaly mě jeho pohotové poznámky. Když jsem přemýšlela, čím obohatit tyto webové stránky, vzpomněla jsem si právě na Petra a požádala ho o spolupráci. Nabídku k mé velké radosti přijal, a Vy se tak spolu se mnou můžete těšit na jeho pravidelné glosy basketbalového dění v jedné z nejatraktivnějších nejen evropských soutěží. Následující rozhovor Vám Petra blíže představí.
[ celý článek ]


VE ZKRATCE
9. 3. 2007 (13:36) Jihomoravský Mikulov hostí ode dneška do neděle André Vergauwen Cup, evropskou pohárovou soutěž v basketbalu vozíčkářů. Pokud máte zájem, vyražte podpořit české basketbalisty z Hobitu Brno do haly Pálava. Více na www.wbasket.cz.

17. 1. 2007 (14:26) V prvním letošním kole české ligy basketbalistů na vozíku porazil Hobit Brno Frýdek-Místek 58:16, USK Meta Praha zvítězil nad Frýdkem 70:27 a USK podlehl Brnu 40:47.

27. 11. 2006 (22:39) O víkendu odstartovalo v Brně 1. kolo české ligy v basketbale na vozíku:
Hobit Brno - USK Meta Praha 43:58, odveta 60:55. V dresu Hobitu nastoupil syn bundesligového basketbalisty Rostislava Pohlmanna Ondřej.

1. 7. 2006 (0:47) Čeští basketbalisté porazili na ME skupiny B v Brně ve finále Turecko 71:67 a na ME elitní skupiny A postupují z prvního místa.

23. 4. 2006 (21:49) Skončil další ročník německé Bundesligy basketbalistů na vozíku. I ve druhém finálovém utkání zvítězilo Lahn-Dill suverénně nad Rollis Zwickau, jejichž barvy hájí i dva čeští hráči - Petr Tuček a Rostislav Pohlmann. Tentokrát vyhrál obhájce německého titulu na vlastní palubovce 89:66.

        


Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.