Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Atletika
Basketbal
Cyklistika
Florbal
Lukostřelba
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Boccia

Událost měsíce

Světový pohár v boccie: český pár BC4 podle všeho postoupil na paralympiádu!
21. 5. 2007 (11:15) Zápasy družstev ve skupinách se trojici v kategorii BC 3 ve složení Radovan Křenek, Štefan Pekara, Lucie Petrementová příliš nepovedly. Nejprve Češi podlehli Američanům 0:5. Přestože výsledek vypadá jednoznačně, hra byla poměrně vyrovnaná. Bohužel na konci každé směny byli šťastnější Američané. Pak prohráli s Korejci a na závěr také se Španěly, tentokrát vysoko, 0:9. Ve své skupině skončili poslední.
[ celý článek ]

Světový pohár v boccie: nejlepší český jednotlivec Radek Procházka vypadl ve čtvrtfinále
16. 5. 2007 (20:27) Radovan Křenek i Štefan Pekara se v soutěži jednotlivců nedovedli propracovat do osmifinále. Radek Křenek podlehl Santiagu Pesquerovi ze Španělska 2:6. Proti světové jedničce neměl Radek příliš šancí, ale snažil se kousat, jak to šlo. Křenda zahrál svůj lepší standard, ale na Santiaga to bohužel nestačilo. Štefan Pekara naproti tomu prohrál s Američanem Austinem Hansonem těsně 4:5. Štefan měl velkou šanci ho porazit. Dokonce vyhrál první směnu 4:0, ale potom mu zvlhl střelný prach a nechal dohrát Hansona do vítězného konce. Štefanovi se vůbec nedařilo podání a bohužel ani odpovědi na soupeřův servis.
[ celý článek ]

Světový pohár v boccie: Kratina má skalp Valentima, Procházka byl dvakrát překlasifikován
14. 5. 2007 (10:21) Světový pohár v boccie se pro naši výpravu stal nečekaným dramatem nikoliv sportovním, ale lidským. Dva dny zpátky došlo podle naší výpravy k velkému, dosud pro českou veřejnost blíže nespecifikovanému pochybení hlavní rozhodčí, proti kterému mají Češi i video důkaz. Od té doby je ze strany pořadatelů na českých sportovcích "všechno špatně", jak se můžete dočíst na následujících řádkách od Romana Sudy a Jiřího Šimánka. Věřme tedy, že si čeští reprezentanti poradí i s těmito nepříjemnostmi a dokáží se nominovat na paralympijské hry v Pekingu.
[ celý článek ]

Organizace Světového poháru v boccie v kanadském Vancouveru vázne
11. 5. 2007 (21:35) Poprvé se ozýváme z místa konání Světového poháru v boccie ve Vancouveru. Díky časovému posunu (-9 hodin oproti ČR) budeme posílat téměř všechny zprávy v době, kdy většina z vás bude spát, tak doufáme, že vám každý den bude začínat příjemně samými skvělými boccia novinkami.
[ celý článek ]


Překvapení na mezinárodním mistrovství republiky v boccie: premiérový titul Michala Kořínka
24. 4. 2007 (22:13) O uplynulém víkendu soutěžili naši nejlepší boccisté v pražském Sportovním centru Hostivař o tituly mezinárodních mistrů České republiky a vítězů 2. kola 1. ligy. Kromě českých závodníků se v tomto klání představili také reprezentanti Velké Británie. Záštitu nad celou akcí převzal děkan pražské Fakulty tělesné výchovy a sportu profesor Václav Bunc. V sobotu 21. 4. začaly boje v základních skupinách, v neděli přišla na řadu finále jednotlivých kategorií. Ta nabídla mnoho zajímavého.
[ celý článek ]

Přátelský Mezinárodní turnaj družstev v boccie
20. 4. 2007 (00:46) O minulém víkendu se v tělocvičnách SOU a SOŠ Čichnova utkalo 20 družstev ve třech zdravotních kategorií, aby poměřila svoje síly s domácí i mezinárodní konkurencí na Mezinárodním turnaji družstev v boccie pořádaném Sportovním klubem Kociánka Brno z pověření České federace Spastic Handicap. Týmy Kanady, Maďarska a Chorvatska si vybraly tento turnaj jako přípravu na blížící se Světový pohár, který se koná v květnu v kanadském Vancouveru.
[ celý článek ]

Na programu boccistického OZP Cupu je mezinárodní mistrovství republiky
20. 4. 2007 (00:15) OZP Cup v boccie 2007 pokračuje mezinárodním mistrovstvím ČR a prvoligovým utkáním ve 2. kole jednotlivců se spastickým i jiným tělesným postižením kategorií BC1, BC2, BC3 a BC4 bez rozdílu věku a pohlaví. Pořadatelem 2. kola je Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha. Spolupracují Česká federace Spastic Handicap, Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví a FTVS UK Praha. Nad tímto kláním převzal záštitu její děkan profesor Václav Bunc.
[ celý článek ]

Velikonoční turnaj v boccie v Litomyšli nezklamal
7. 4. 2007 (12:49) Na Zelený čtvrtek se sjelo do Městské sportovní haly v Litomyšli 30 hendikepovaných závodníků, kteří se spolu utkali na 7. ročníku Velikonočního turnaje v boccie. Boccia je obdoba francouzské hry petanque a hraje se v tělocvičně, vždy dva vozíčkáři (nebo dva páry či týmy) proti sobě. Turnaj pořádala TJ Léčebna Košumberk z Luže, která sdružuje hendikepované sportovce z celé republiky. "V Litomyšli jsme uspořádali turnaj poprvé. Lužská tělocvična přestávala stačit. Už několikrát jsme překročili počet třiceti hráčů. Když se k tomu připočte stejný počet doprovodů a pořadatelů, je z toho akce pro šedesát a více lidí. Náš "malý" turnaj překročil hranice regionu a má ambice se ještě rozrůst. V budoucnu bychom rádi pořádali i celorepublikový oficiální národní turnaj," uvedl Jaroslav Hantl, hlavní pořadatel z TJ Léčebna Košumberk (LK).
[ celý článek ]

Dvě medaile z boccistického turnaje v Belgii pro Košumberk
5. 4. 2007 (12:29) TISKOVÁ ZPRÁVA Z belgického Gitsu se vrátila výprava českých boccistů. Z víkendového Mezinárodního turnaje v boccie přivezla 3 medaile. Košumberští sportovci se podíleli na zisku dvou cenných kovů. Největší naděje byly vkládány do reprezentačního páru Radovan Křenek (SK Kociánka Brno) a Štefan Pekara (TJ Léčebna Košumberk) doplněného Vladislavou Milkovou (SK Kociánka Brno). V konkurenci deseti párů ze sedmi zemí získali bronz. Další košumberské želízko v ohni v podobě páru BC4 se umístilo na druhé příčce. Radost ze stříbrné příčky kalí Radku Procházkovi a Pavle Habrdové (oba z TJ Léčebna Košumberk) jen fakt, že se zúčastnily pouze tři páry. Přesto byli soupeři kvalitní a umístění odpovídající.
[ celý článek ]

Sedmý ročník Velikonočního turnaje v boccie netradičně v Litomyšli
2. 4. 2007 (21:27) TISKOVÁ ZPRÁVA V čtvrtek 5. 4. 2007 se uskuteční již 7. ročník tradičního Velikonočního turnaje v boccie netradičně pořádaného v Litomyšli. Boccia je obdoba francouzské hry petanque a hraje se v tělocvičně, vždy dva vozíčkáři (nebo dva páry či týmy) proti sobě. "Do tělocvičny v Luži se sedm let sjížděli vozíčkáři z celé republiky. Malý turnaj se rozrostl na minimálně 20 účastníku, což v celkovém součtu s pořadateli, asistenty a fanoušky často čítá více než 50 lidí. Věříme, že se turnaj bude i nadále rozrůstat, proto jsme se rozhodli využít prostor Městské sportovní haly v Litomyšli. V budoucnu bychom zde snad mohli pořádat i oficiální národní turnaj I. nebo II. ligy," uvedl za pořádající TJ Léčebna Košumberk Jaroslav Hantl.
[ celý článek ]

Boccisté z Košumberka budou v Belgii testovat formu před Vancouverem
30. 3. 2007 (08:16) TISKOVÁ ZPRÁVA V belgickém Gitsu proběhne od 31. 3. do 1. 4. mezinárodní turnaj v boccie družstev za účasti tří hendikepovaných členů TJ Léčebna Košumberk. Za ČR bude mimo jiné startovat pár BC3, jehož součástí je i Štefan Pekara z TJ Léčebna Košumberk, a pár kategorie BC4 pod vedením Radka Procházky, kterému bude sekundovat Pavla Habrdová (oba z téhož klubu). "Tento turnaj bude menším testem před účastí na květnovém světovém poháru v kanadském Vancouveru. Pro Pekaru i Procházku je důležité odehrát co nejvíce závodů, dostat se do co největší herní pohody a doladit formu před výjezdem do Kanady," řekl Jaroslav Hantl, sportovní referent TJ Léčebna Košumberk.
[ celý článek ]

Začíná pátý ročník OZP Cupu v boccie
2. 3. 2007 (11:48) TISKOVÁ ZPRÁVA První klání v pátém ročníku OZP Cupu v boccie bude hostit Tělovýchovná jednota ZP Nola Teplice z pověření Spastic Handicap, tradičně ve spolupráci s Oborovou zdravotní pojišťovnou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví ve dnech 3. a 4. března 2007.a programu je 1. kolo II. a III. ligy ve Sportovní hale v Krupce u Teplic.
[ celý článek ]

Mikulášský turnaj v boccie 2006 přeplnil tělocvičnu
13. 12. 2006 (16:12) V sobotu 9. 12. 2006 se uskutečnil již 7. ročník tradičního Mikulášského turnaje v boccie. Do Lužské tělocvičny se sjelo 30 hráčů z celé ČR. "Původně malý turnaj pro pár vozíčkářů z Hamzovy léčebny se rozrostl do současných úctyhodných rozměrů a stále má vzestupnou tendenci. Tělocvična doslova praskala ve švech. Je to příležitost pro setkání vozíčkářů, jejich rodinných příslušníků, přátel a známých. Mnozí z nich se v této tělocvičně scházejí každý rok. Ke sportovní stránce přibyl samovolně i společenský rozměr. Dnes není nejdůležitější umístění. Chceme, aby si každý hráč odnesl dobrý pocit ze hry." uvedl Jaroslav Hantl, hlavní pořadatel a sportovní referent TJ Léčebna Košumberk.
[ celý článek ]

Mikulášský turnaj v boccie 2006
6. 12. 2006 (12:18) TISKOVÁ ZPRÁVA V sobotu 9. prosince se koná od 9 do 17 hodin ve velké tělocvičně v Luži tradiční Mikulášský turnaj v boccie - sportu pro těžce hendikepované vozíčkáře. Boccia je obdoba francouzské hry petanque a hraje se v tělocvičně, vždy dva vozíčkáři (nebo dva páry či týmy) proti sobě. Na Mikulášský turnaj se sjíždějí hendikepovaní sportovci z celé České republiky.
[ celý článek ]Boccistický OZP Cup 2006 vyvrcholil o víkendu v Brně
1. 12. 2006 (10:03) Poslední třetí kolo prvoligového OZP Cupu v boccii Spastic Handicap se uskutečnilo 25. - 26. listopadu v Brně. Zúčastnilo se ho celkem 45 boccistů z celé ČR. Po MS v Brazílii se na domácí závodiště vrátili reprezentanti, aby dokončili národní ligovou soutěž. SOU spojů na Čichnove ulici, kde se celý víkend odehrával, ale přivítala i ostatní závodníky, kteří bojovali o nejlepší umístění jak v tomto kole, tak i v celém OZP Cupu 2006.
[ celý článek ]

Boccistický víkend v Nové Pace
16. 11. 2006 (20:34) Poslední 2. kolo druholigového turnaje v boccii se poprvé konalo v Nové Pace 28. - 29. 10. 2006. Tělocvična zazářila nováčky, kteří přijeli zkusit alespoň jedno kolo OZP Cupu Spastic Handicapu a zahájit malou předpremiéru bojů o postup do I. ligy.
[ celý článek ]

Rozhovor s...

"Dobrý tým se vždycky rodí z dobré konkurence," říká reprezentační trenér českých boccistů Jiří Šimánek
1. 11. 2006 (14:16) Jiří Šimánek byl coby reprezentační trenér u všech dosavadních úspěchů českých boccistů. U bronzu Aleše Bidlase a Radovana Křenka ze světového poháru v novozélandském Christchurchi v roce 2004, třetího místa Křenka se Štefanem Pekarou na loňském ME v Portugalsku a naposledy před dvěma týdny u trojlístku čtvrtých příček na MS v Riu de Janeiru. Právě o posledním zmiňovaném sportovním podniku jsme si po jeho skončení povídali na Copacabaně.
[ celý článek ]

Třetí čtvrté místo pro ČR na MS v boccie
14. 10. 2006 (21:54) Poslední čeští zástupci v soutěži družstev na MS v boccie v brazilském Riu de Janeiru - pár v kategorii BC4 Radek Procházka a Ladislav Kratina - dnes prohrál jak v semifinále s Portugalci, tak v utkání o třetí místo s Hong Kongem a obsadil čtvrtou příčku. Ta vyvolala jako obvykle smíšené pocity - smutek, že k medaili chybělo tak málo, a radost, protože se jedná o kvalitní umístění, navíc velmi podstatné pro případnou účast na paralympiádě v Pekingu v roce 2008.
[ celý článek ]

Procházka s Kratinou míří na MS boccistů v Brazílii do semifinále
13. 10. 2006 (20:47) Dnes odpoledne pokračovala soutěž družstev na světovém šampionátu v boccie v Riu de Janeiru. Na české hráče čekala poslední utkání v základních skupinách. Nejlepší výchozí pozici pro případný další postup měl pár Radek Procházka s Ladislavem Kratinou v kategorii BC4, naopak bez šance vyhoupnout se do vyšších turnajových pater byl tým v kategorii BC1-2.
[ celý článek ]Soutěž družstev nerozehráli Češi na MS v boccie optimálně
12. 10. 2006 (20:15) Českým boccistům se na brazilské pláži Copacabana po včerejším volném dnu nepodařilo úplně vrátit do soutěžního rytmu mistrovství světa. Ze tří českých družstev (tříčlenného týmu v kategorii BC1-2 a dvou párů v BC3 a BC4) vyhráli ze dvou zápasů jeden pouze "čtyřky" Radek Procházka a Ladislav Kratina. Španěly porazili 4:3. Ve druhém zápase ale podlehli 3:6 Maďarům, kteří si rozhodující náskok vybudovali v první směně, v níž zvítězili 4:0.
[ celý článek ]

Čtvrtá místa na MS v boccie pro Radka Procházku a Františka Serbuse
10. 10. 2006 (21:57) Eliminační část soutěže jednotlivců na světovém šampionátu v boccie v brazilském Riu de Janeiru vyvrcholila z českého pohledu dnešními utkáními o bronz ve skupinách BC2 a BC4. Předcházelo jim ale úspěšné tažení skupinami i nižšími úrovněmi vyřazovacího pavouka. Kromě Serbuse a Procházky se až do osmifinále probojoval Michal Kořínek v kategorii BC2. V prvním kole porazil Japonce Kaiza Uchidu 4:1 a teprve mezi posledními šestnácti podlehl zkušenějšímu Portugalci Pedru Silvovi 0:5.
[ celý článek ]

Šest ze sedmi českých boccistů postoupilo na MS v Riu de Janeiru ze svých skupin
8. 10. 2006 (21:54) V nekonečném seriálu z mistrovství světa v boccie v brazilském Riu de Janeiru přebírám od Romana Sudy štafetu, bohužel jen písemnou, dnes ráno jsem ho při joggingu na Copacabaně nedoběhla. Rovnou dodávám, že s jeho dobíháním měl problémy i reprezentační trenér Jirka Šimánek (ani toho jsem však nedoběhla). Také nebudu tak vtipná jako Roman, na to se rovnou připravte. Tento "díl", kterému já říkám zpráva, je věnován dění ve skupinách, ze kterých do vyřazovací části soutěže jednotlivců postoupilo 6 ze 7 českých boccistů (vypadl Jan Machuta).
[ celý článek ]

Čeští boccisté doufají v naplnění hesla: "Těžko na letišti, lehko na boccišti"
6. 10. 2006 (10:30) 2. října ve tři hodiny se sešla výprava českých boccistů v novém terminálu Ruzyňského letiště, aby v daleké Brazílii potvrdila svoje kvality během mistrovství světa. Naše výprava čítá celkem 17 osob, kdy 7 jsou reprezentanti, 8 doprovodný tým a 2 věrné fanynky. Hned po srazu se nám potvrdilo, že se slušností nejdál dojdeš. Zjistili jsme totiž, že už máme zabukované sedadla na jména a že bohužel nejsou hráči se svými asistenty vedle sebe. Poprosili jsme slečnu, která nás odbavovala, jestli by se s tím nedalo něco udělat a díky její ochotě se nám podařilo dostat skupinu v rámci možností k sobě. To byl první znak toho, že cesta bude probíhat skvěle.
[ celý článek ]

Mládí a zkušenosti aneb znovu do Vídně
6. 9. 2006 (11:51) Říkali jsme si: "Zase za rok!" A podařilo se. Ale nezůstalo při jednom Emilovi. Do Vídně na srpnový Team Event 2006 (turnaj družstev) cestoval ještě další transportér s "českým" týmem BC1, BC2 s Honzou Machutou, Michalem Kořínkem a Jirkou Vlkem. "Moravský" Emil vezl páry BC3: Radka Křenka a Štefana Pekaru a nováčka Míšu Svobodu s Vlaďkou Milkovou.
[ celý článek ]

Čeští boccisté se ve Vídni neztratili
6. 9. 2006 (11:49) TISKOVÁ ZPRÁVA Výprava české reprezentace boccii Spastic Handicap a družstvo BC3 SK Kociánka Brno změřily o posledním srpnovém víkendu svoje síly na mezinárodním turnaji družstev Team Event ve Vídni s celky Rakouska, Holandska, Slovinska, Maďarska, Chorvatska, Dánska a Kanady.
[ celý článek ]

Z Kociánky až na pláže Rio de Janeira
5. 9. 2006 (20:35) V říjnu tohoto roku se vydá na slavné pláže Copacabana v Rio de Janeiru tým českých boccistických reprezentantů, jehož členy budou i dva Jihomoravané. V kategorii BC3 Radek Křenek z SK Kociánka Brno a Štefan Pekara TJ Léčebna Košumberk se spolu s ostatními reprezentanty zúčastní mistrovství světa v boccie.
[ celý článek ]

Příprava českých reprezentantů na MS v boccie začne ve Vídni
25. 8. 2006 (14:48) O tomto víkendu změří převážná většina reprezentačního teamu boccii České federace sportovců s centrálními poruchami hybnosti - Spastic Handicap své sportovní umění s evropskou konkurencí na mezinárodním turnaji družstev Team Event 2006 ve Vídni. Soutěže se zúčastní smíšené družstvo BC1, 2 ve složení Vlk, Kořínek, Machuta a družstvo BC3 (Křenek, Pekara). Pro obě družstva je to začátek přípravy na říjnové mistrovství světa v Brazilíi, kde může zvláště družstvo BC3 v případě úspěchu udělat první krok pro LPH v Pekingu 2008. Pro smíšené družstvo to bude v letošním roce druhé vystoupení v evropské konkurenci. Na Team Event očekáváme kvalitní družstva Rakouska, Belgie a Maďarska, která by měla naše reprezentanty dokonale prověřit. Dalším českým zástupcem na tomto turnaji bude klubové družstvo BC3 SK Kociánka Brno ve složení Vlaďka Milková, Michal Svoboda, které bude sbírat zkušenosti na mezinárodním fóru.

Petr Horáček, SK Kociánka Brno

První turnaj párů a týmů v boccie v ČR - pro Košumberk 2 zlaté a 1 stříbrná
Ve dnech 2. a 3. 7. 2006 se v Brně uskutečnila historicky první národní soutěž párů a týmů v boccie. Doposud se v ČR konaly především soutěže jednotlivců, ale vývoj tohoto sportu jde neustále kupředu a díky pořádající SK Kociánka Brno už nemusíme za kvalitní soutěží družstev do zahraničí. Úroveň tohoto turnaje navíc pozvedla účast reprezentantů Anglie, Rakouska a Chorvatska. Pořadatelé se bravurně zhostili podniku pro více jak 50 boccistů a česká reprezentace získala další cennou zkušenost před říjnovým mistrovstvím světa v Brazílii.
[ celý článek ]

Nedohrané finále
3. 5. 2006 (13:29) Prvního května v odpoledních hodinách se do ČR vrátila úspěšná výprava boccistů kategorie BC3 z kanadského Montrealu. Zúčastnila se zde sportovní akce nesoucí název Défi Sportiv 2006, která zahrnovala spoustu sportovních disciplín a všechny druhy postižení. Mimochodem taková akce nemá v ČR obdoby a podpora ze strany sponzorů, místních i regionálních představitelů a nasazení pořadatelů byly úžasné. I když zrovna naše výprava trochu na gigantičnost akce doplatila.
[ celý článek ]

Pohled rozhodčího na Mezinárodní mistrovství České republiky jednotlivců v boccie
27. 4. 2006 (14:20) V brněnské hale SOU spojů se 22. - 23. dubna uskutečnilo početně největší české mistrovství v soutěžích jednotlivců všech tříd. 65 účastníků pocházejících z České republiky (44 hráčů 1. ligy), ze Slovenska (4 kluby), z Chorvatska (2 kluby) a z výběru Anglie a Walesu sehrálo celkem rekordních 107 zápasů, z nichž 14 skončilo v remízové rozehře - tie-breaku.
[ celý článek ]

Mezinárodní mistrovství České republiky v boccie: titul pro Jedličkův ústav Praha, dvě bronzové medaile pro Košumberk
25. 4. 2006 (9:10) OPRAVENO Ve dnech 22. a 23. dubna se v Brně v tělocvičně SOŠ a SOU informatiky a spojů uskutečnilo Mezinárodní mistrovství České republiky v boccie. Nejlepší české boccisty doplnily výpravy z Velké Británie, Chorvatska a výběr Slovenské republiky. Všechny hráče a pořadatelský tým z SK Kociánka Brno čekaly dva velmi náročné dny. Často se hrálo až do vypršení časového limitu. Mnoho zápasů rozhodovaly až poslední míče. O vysoké vyrovnanosti svědčil rekordně vysoký počet tie-breaků. Došlo i ke kuriózní situaci, kdy po prvním tie-breaku byly míčky obou soupeřů stejně daleko od "jacka" a musel rozhodnout druhý tie-break.
[ celý článek ]

TJ Léčebna Košumberk pořádá velikonoční turnaj v boccie
7. 4. 2006 (15:16) Na Zelený čtvrtek 13. 4. 2006 se koná od 9 do 17 hodin ve velké tělocvičně v Luži tradiční Velikonoční turnaj v boccie - sportu pro těžce hendikepované vozíčkáře. Boccia je obdoba francouzské hry petanque a hraje se v tělocvičně, vždy dva vozíčkáři (nebo dva páry či týmy) proti sobě. Na Velikonoční turnaj se sjíždějí handicapovaní sportovci z celé České republiky (z Brna, Nové Paky, Kladna atp.).
[ celý článek ]

1. liga OZP Cupu 2006 odstartovala
6. 3. 2006 (12:35) TISKOVÁ ZPRÁVA 1. liga OZP Cupu v boccie 2006, soutěž jednotlivců se spastickým i jiným tělesným postižením kategorií BC1, BC2, BC3 a BC4 má za sebou 1. kolo. V soutěži nasazení nejlepší hráči Spastic Handicap roku 2005 od 1. až po 12. místo v jednotlivých kategoriích, celkem tedy 48 soutěžících, odvedli ve Velkém Meziříčí standardní výkony, ale došlo i k nejednomu překvapení.
[ celý článek ]

Mikulášský turnaj v boccie
8. 12. 2005 (19:30) V sobotu 3. 12. se uskutečnil již 6. ročník tradičního Mikulášského turnaje v boccie. Do lužské tělocvičny se sjelo 20 hráčů z celé ČR. Mezi nimi Martin Fajkus z Tělovýchovné jednoty Dětské středisko Březejc - druhý v kategorii BC2 v I. lize OZP Cupu 2005, Radek Procházka z pořádající TJ Léčebna Košumberk - mistr ČR v kategorii BC4 a vítěz I. ligy OZP Cupu 2005 a Štefan Pekara z téže jednoty - bronzový medailista ze soutěže párů v kategorii BC3 na letošním ME v boccie v Portugalsku. Dále se zúčastnili i zástupci z TJ Spastic Sport Praha, SC JÚ Praha, SC OA Janské Lázně a SK Kociánka Brno.
[ celý článek ]

Skončil 11. ročník soutěží v boccie
30. 11. 2005 (12:55) Dlouhodobá soutěž jednotlivců v kategoriích BC1, BC2, BC3 a BC4 pořádaná federací Spastik Handicap se již po třetí konala pod názvem OZP CUP a opět potvrdila narůstající zájem o bocciu. V roce 2005 se ve 4 kolech I. ligy a 2 kolech II. ligy utkalo celkem 107 hráčů z celé České republiky a 19 hráčů z ciziny, bylo sehráno celkem 488 zápasů, které se uskutečnily v Brně, Praze, Krupce a Velkém Meziříčí. Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali: Michal Grűsser a František Serbus z SC JÚ Praha, Aleš Bidlas a Radek Procházka z TJ Léčebna Košumberk.
[ celý článek ]

Boccistické naděje bojovali o postup mezi elitu
Pohár II. ligy v boccii má jen dvě kola ročně. Myslím, že hráči se už od toho prvního, které se konalo v dubnu v Teplicích, docela těšili. Také leccos za tu dobu natrénovali, mnozí se zúčastnili dalších turnajů nebo i letních soustředění (například ve Velkém Meziříčí, a v Brně). A tak jsme turnaj sledovali s očekáváním, jak po všech těch přípravách hráči uspějí.
[ celý článek ]


Vídeň v oranžových barvách
27. 10. (21:40) Boccia družstev je jedna z kategorií, které se hrají na evropské i světové úrovni a je zařazena i do programu paralympijských her. Bohužel v České republice není pro její trénink příliš příznivá situace (je to hlavně z důvodu časové náročnosti). Ráda bych Vám odkryla něco ze zákulisí hry boccistických družstev, její taktiky i hráčů samotných.
[ celý článek ]

OZP CUP 2005 má za sebou třetí kolo

17. 10. 2005 (20:55) TISKOVÁ ZPRÁVA - OPRAVENO Spastic Handicap - Česká federace sportovců s centrálními poruchami hybnosti a SC Jedličkova ústavu Praha ve spolupráci s Oborovou zdravotní pojišťovnou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, Městem Praha a FTVS UK pořádaly ve dnech 8. a 9. října 2005 Mezinárodní turnaj v boccie - 3. kolo OZP CUPu 2005, prvoligový turnaj jednotlivců se spastickým i jiným tělesným postižením zdravotních kategorií BC1, BC2, BC3, BC4.
[ celý článek ]

Komorní setkání boccistů

20. 7. 2005, Brno I když by čtenáře název komorní setkání mohl odradit od myšlenky, že jde o sportovní akci, přesto bych tento titulek ponechala. Přesně totiž vystihoval atmosféru, která mezi námi celý týden kolovala. Kvintet hráčů a sedmičlenná skupina asistentů nepotřebovala nad sebou dirigenta. Každý hrál své malé sólo a všichni dohromady tvořili sehraný orchestr.
[ celý článek ]

VE ZKRATCE
19. 10. (21:42) Reportáž z MS v boccie můžete sledovat 25. 10. na ČT4 Sport od 16:40, následující den v repríze od 14:25 nebo v Paralympijském magazínu na ČT2, 26. 10. od 19:25.

19. 10. (19:31) Fotogalerie z MS v boccie je téměř hotová, je tam hodně fotek mimo halu, to proto, že boccisté se nesměli fotit s bleskem a málokdy vyšly ze hry jiné fotky než neostré. Fotogalerii ještě během víkendu doplním o svoje fotky.

17. 10. (14:56) Velká omluva všem fanouškům boccii, že museli zprávy z MS hledat v Diskusním fóru, ale chybami se člověk učí, příště v podobné situaci na tuto možnost upozorním dopředu na hlavní stránce, i když doufám, že podobná situace už nenastane.

     

    


Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.