Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Atletika
Basketbal
Boccia
Cyklistika
Lukostřelba
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Florbal

Fortuna liga se dramatizuje
20. 6. 2007 (22:05) Jen na tři týdny si odskočili florbalisté-vozíčkaři z hlavního města do svých domovů, aby se do Prahy o tomto víkendu vrátili znovu a odehráli již čtvrté kolo vozíčkářské Fortuna ligy. Turnaj pořádali tentokrát Loosers Praha, kteří své hosty ubytovali již tradičně v Jedličkově ústavu na Vyšehradě a samotná sportovní klání se odehrála na rovněž dobře známém místě, ve sportovní hale na Děkance. Oba pražské týmy Tatran a Loosers daly dohromady to nejlepší, co v současné době mají, a naznačily, že hodlají pokračovat v trendu nastoleném na posledním střešovickém turnaji.
[ celý článek ]

Ve třetím kole florbalové ligy letos poprvé vyhrál Meteor Plzeň
2. 6. 2007 (13:49) Kdo se přišel podívat o minulém víkendu do sportovní haly Tatranu Střešovice, ten určitě nelitoval. Třetí kolo Vozíčkářské florbalové ligy totiž přineslo zřejmě divácky nejatraktivnější podívanou s množstvím branek i zajímavých a dramatických duelů. K dobré sportovní úrovni turnaje přispělo tentokrát všech pět účastníků. Turnaj poprvé vybočil z trendu, kterým se liga dosud ubírala, což je určitě pro její další vývoj jenom dobře. Pokud by totiž třetí kolo proběhlo ve stejném duchu jako dvě předchozí, boj o titul by se již s největší pravděpodobností týkal pouze dvou družstev: Unihocu Kings a Kamatu Janské Lázně.
[ celý článek ]

Pořádající Králové z Budějovic vyhráli 1. kolo letošní florbalové ligy
5. 4. 2007 (12:28) Plni očekávání se sjeli opět po roce do jihočeské Třeboně florbalisté-vozíčkáři, aby zahájili nový ročník Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy 2007. Během čtyřměsíční přestávky došlo téměř ve všech klubech k zajímavým změnám, které předpovídaly větší vyrovnanost týmů, což by mělo přispět ke zkvalitnění sportovní úrovně soutěže.
[ celý článek ]

Chcete zkusit florbal na vozíku? Přidejte se k nám!
31. 3. 2007 (21:17) Česká federace florbalu vozíčkářů se rozhodla zrealizovat první projekt určený výhradně handicapované mládeži do 18 let. Jedná se o čtyřdenní relaxačně - sportovní pobyt, jehož cílem bude seznámit účastníky s florbalem vozíčkářů nenásilnou formou her, soutěží a cvičení. Mládežnický kemp bude probíhat ve dnech 20. - 24. srpna 2007 v bezbariérové sportovní hale Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě - Porubě.

Kontakt: Jana Fesslová, jfesslova@seznam.cz, tel.: 604 340 503, 777 222 050


Začíná další ročník Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy!
23. 3. 2007 (15:41) To pravé vozíčkářské florbalové peklo začne dne 31. března s ranním rozbřeskem. Do víceúčelové sportovní haly v Třeboni se české týmy sjedou zahájit novou florbalovou sezónu 2007. Tento poslední březnový a zároveň první dubnový den se koná již dlouho očekávané první kolo Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy! Pořádajícím klubem 1. kola VFFL 07 jsou SKV Králové České Budějovice, tento klub navazuje na loňskou premiéru v pořádání ligy.
[ celý článek ]

Zajímavosti

Rollstuhlhockey z Hannoveru
1. 2. 2007 (18:28) OPRAVENO V úterý 30. ledna jsem se s bratrem rozhodl vyrazit směr Hannover. Čekalo nás 520 kilometrů cesty. Ubíhala rychle, jelikož jsme skoro pořád jeli po dálnici. Cíl naší cesty se nacházel v Hannoveru v ulici Blekk-Strasse, kde se je speciální centrum pro zrakově postižené. Nezajímali nás však zrakově handicapovaní, ale hala v areálu, kde trénuje tamější tým vozíčkářů Rollstuhlhockey. Kdybych měl tuto hru k něčemu přirovnat, tak je to něco mezi pozemním hokejem, florbalem a hokejbalem.
[ celý článek ]

Co je to florbal na mechanických vozících? Jak se hraje a jak jde florbal a vozík dohromady? Máte další otázky?
6. 1. 2007 (19:58) SKV Loosers Praha vás všechny zve na tréninky florbalu, které pořádá každou středu od 19:00 v tělocvičně ZŠ nám bří Jandusů v Uhříněvsi. Parkování je zde bez problémů a WC je v tělocvičně též prakticky bezbariérové. Bližší informace vám poskytne Bohuslav Hůlka na telefoním čísle 777669700. Tak zvedněte zadky (HAHAHA) a přijďte spálit tuky, co se u vás nashromáždily přes svátky. Pokud si to chcete zkusit a nevlastníte vozík, máme možnost zapůjčení.
[ celý článek ]

Kamat Janské Lázně zvítězil ve Vozíčkářské florbalové FORTUNA lize
22. 11. 2006 (19:37) Všechny cesty našich týmů na 7. kolo VFFL vedly do Ostravy. Jednalo se o poslední možnost zamíchat celkovým pořadím i kanadským bodováním. FBC Abak Pepíno Ostrava měl premiéru. Stal se pořadatelem poprvé. Všichni byli bezpochyby natěšení a snad všechny florbalové hole se už třásly na dvoudenní zápolení, při kterém si asi každý přál, aby měl kapičku toho štěstí.
[ celý článek ]

"Električtí" florbalisté Akády byli na turnaji v Curychu pátí
6. 10. 2006 (9:20) TISKOVÁ ZPRÁVA Ve dnech 23. - 24. září 2006 se ve švýcarském Zürichu konal 4. mezinárodní turnaj ve florbale na elektrických vozících. Tohoto prestižního turnaje se zúčastnily kluby z Německa, Belgie, Nizozemí a Švýcarska. Svoji premiérovou účast si vyzkoušeli také čeští handicapovaní sportovci ze sportovního klubu Akáda Janské Lázně při Obchodní akademii pro tělesně postižené v Janských Lázních. Český tým "Snow Wolves", složený z devíti těžce handicapovaných sportovců se v základní skupině utkal s velice silnými soupeři - německým mistrem Torpédem Ladenburg, belgickým týmem Red Devils, který byl sestaven pouze z reprezentantů, a dalšími třemi švýcarskými týmy.
[ celý článek ]

Neomezený vládce vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy tým Janských Lázní vede po třetím kole už o dvanáct bodů
16. 6. 2006 (10:48) Ke třetímu kolu Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy se florbalisté sešli v Plzni. Hrálo se na tréninkové ploše zimního stadionu kam florbalisté dojížděli z 9 km vzdálené Třemošné, kde byli ubytováni. Třetí kolo bylo ze všech dosavadních vůbec nejúspěšnější pro českobudějovické Krále. Získali v něm celkem 9 bodů z dvanácti možných což se Jihočechům dosud na žádném z předchozím turnajů nepodařilo. Nic na tom nemění ani fakt, že vítězství nad Loosers Praha bylo kontumační, neboť Pražané se nesešli v dostatečném počtu.
[ celý článek ]

Události ze zákulisí

Florbal na elektrických vozících v ČR expanduje
1. 5. 2006 (10:20) Florbal na mechanických vozících se v České republice neustále rozrůstá a zdokonaluje. Nejinak se vede florbalu na elektrických vozících, byť zatím o něco pomaleji. V současnosti by měl doplnit již existující EWSC LITA Sport Praha a SK Janské Lázně další klub ve Zlíně, který má od další sezóny umožnit vznik celostátní ligy. Stávající hráči se snaží florbal na "električákách" představovat v exhibičních utkáních sportovcům ze všech koutů naší země.
[ celý článek ]

V čele Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy 2006 je po prvním kole Akáda KAMAT TEAM Janské Lázně
19. 4. 2006 (12:50) Víkendové první kolo Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy 2006 v Třeboni přineslo hned několik novinek: hrálo se podle nového modelu - ne turnajovým systémem, jak bylo zvykem dřív, ale klasicky "kolově" - tedy že se za sobotu a neděli odehrálo jen jedno kolo vzájemných utkání každý s každým. Výsledky se klasicky obodují a vzejde z nich tabulka průběžného pořadí.
[ celý článek ]

10. 2. 2006 (8:15) Do Fotogalerie přibyly další fotky, tentokrát ze 4. kola florbalové ligy. Handisportu je poslal Zbyněk Sýkora.

Třetí kolo I. florbalové ligy vyhrál v Trutnově Tatran Střešovice
1. 11. 2005 (9:00) Poslední říjnovou neděli se sjely do sportovní haly gymnázia v Trutnově čtyři prvoligové florbalové týmy. Celkové vítězství třetího kola první ligy si do Prahy odvezl tým TJ Tatran Střešovice.
[ celý článek ]

Třetímu kolu II. florbalové ligy kralovaly České Budějovice
1. 11. 2005 (9:00) Trutnov se stal minulý víkend poprvé hostitelským městem Vozíčkářské florbalové ligy 2005. Do sportovní haly gymnázia se v sobotu 29. října sjelo šest týmů druhé ligy. Vítězem se stal jihočeský nováček SKV Králové České Budějovice.
[ celý článek ]Budějovičtí Králové - další florbalový tým
26. 10. (14:15) Florbal vozíčkářů je stejně jako florbal nehandicapovaných jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejícím sportů v ČR. Nejmladším týmem, teprve usilujícím o to, bojovat v první lize mezi nejkvalitnějšími českými družstvy, jsou Králové z Českých Budějovic. A právě je nyní představujeme.
[ celý článek ]

Jízda mezi kužely?? No toto!
Foto: www.fbh.cz
Florbal: Společné soustředění na FTVS

21. 9. 2005 (21:30) Florbal je jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů na světě. Toto se potvrdilo i účastí hráčů nového jihočeského florbalového oddíu vozíčkářů SKV Králové České Budějovice na společném soustředění na FTVS v Praze (od 16. do 18. 9.). Zima a snad ani "pitevna" neodradily hráče z pěti českých klubů od tréninku pod vedením Zdeňka a Petra. Naučili jsme se, jak se před zápasem správně rozhýbat, a za to děkujeme Léně a Markétě.

Nová dvojice rozhodčích byla super, díky za účast a pomoc při dopravě mantinelů, jejichž zapůjčení zařídil Jakub. (Dominiku, díky za pomoc) Pořádně jsme se zpotili, a kdo nemá šrámy a puchýře, kola do osmy, tak tam s námi asi nebyl (škoda). Výrobce "kobercovky" by mohl být generálním partnerem vozíčkářského florbalu. Nu, což. Příště se snad sejdeme ve větším počtu. Kluci z Chebu, škoda, že jste nakonec nedorazili. Nebojte se! Je to pohoda a každý přeci jednou začínal. Díky Looserům, Bohoušovi, Léně, Lůďovi a ostatním za tréninkovou příležitost. Těšíme se na Vás všechny v Trutnově poslední víkend v říjnu na VFL. Za Akádu srdečně zve. Petr

Převzato z www.fbh.cz
VE ZKRATCE

8. 5. 2007 (22:35) Vítězem druhého kola Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy 2007 se stal východočeský SK Akáda KAMAT team Janské Lázně před Unihoc Kings České Budějovice. Oba rivalové letošní florbalové soutěže nasbírali shodný počet bodů a o vítězství muselo rozhodnout až celkové skóre. Třetí místo patří TJ Tatranu Střešovice Praha před dalším pražským týmem Loosers Praha. Páté místo obsadil pořadatelský tým SKH Meteor Plzeň.

www.fbh.cz

12. 5. (15:11) I po druhém kole Vozíčkářské florbalové FORTUNA ligy v Trutnově zůstává v čele 1. ligy SK Akáda KAMAT Team Janské Lázně, ke změně ale došlo na druhé a třetí pozici. Českobudějovičtí Králové totiž přeskočili Tatran Střešovice. Více informací na www.fbh.cz.

26. 1. (21:16) Tento víkend se v Plzni uskuteční dohrávka loňského ročníku české ligy florbalistů na vozíku.

25. 10. (20:00) Třetím kolem pokračuje v Trutnově od 29. do 30. 10. II. a I. liga florbalistů na vozíku. Utkání II. ligy se odehrají v sobotu, I. liga bude na řadě v neděli.


Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.