Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Atletika
Basketbal
Boccia
Cyklistika
Florbal
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Lukostřelba

"Se svými výkony jsme spokojeni" hodnotí své výkony na ME v lukostřelbě čeští reprezentanti z Brna
19. 8. 2006 (10:27) Lukostřelec SK Kociánka a reprezentant ČR Spastic Handicap Martin Bartoš ukončil své první vystoupení na ME v lukostřelbě v kategorii ARW1 jednotlivců ( kladkový luk z vozíku) a obsadil osmé místo, když v kvalifikaci nastřílel kvalitní 1230 bodů a v eliminaci prohrál až ve čtvrtfinále se Zdeňkem Šebkem, druhým závodníkem kvalifikace. Po vyřazení z eliminace mi Martin v telefonickém rozhovoru odpověděl na pár otázek.
[ celý článek ]

Událost měsíce

V českém bronzovém duelu zvítězil na ME lukostřelců v Nymburce Zdeněk Šebek
18. 8. 2006 (17:29) Souboj o bronz v kategorii vozíčkářů W1 dnes na mistrovství Evropy v lukostřelbě svedl dohromady dva reprezentační kolegy - Davida Drahonínského a Zdeňka Šebka. Paralympijský vítěz, mistr světa a Evropy Šebek už jednu medaili v Nymburce získal - po třech letech bez cenných kovů z velkých akcí se dočkal stříbra v sestavě FITA. Dnes svou sbírku rozmnožil o bronz v eliminacích. Davida Drahonínského, který patří k velkým nadějím české lukostřelby, porazil 105:102.
[ celý článek ]

Jeden bronz, dva čeští adepti: na programu ME lukostřelců je rozstřel Šebek-Drahonínský
17. 8. 2006 (16:08) Dnešek značně zredukoval naděje ambiciózní české lukostřelecké výpravy na mistrovství Evropy v Nymburce. Ve hře o medaile jsou už jen dva čeští lukostřelci - David Drahonínský a Zdeněk Šebek, v Nymburce už stříbrný po sestavě FITa. A ti budou v kategorii W1 střílet o bronz proti sobě, takže jeden z nich zůstane bez medaile.
[ celý článek ]

Událost měsíce

Zdeněk Šebek si v sestavě FITA vystřílel na ME v Nymburce stříbro
15. 8. 2006 (21:39) Nestor české lukostřelby handicapovaných Zdeněk Šebek, paralympijský vítěz a několikanásobný mistr světa i Evropy, vybojoval na evropském šampionátu v Nymburce v sestavě FITA kategorie mužů W1 stříbrnou medaili. Letos se cenné kovy na mistrovství po odstřílené sestavě FITA (pro muže střelba na terče ve vzdálenosti 90, 70, 50 a 30 metrů) získávají vůbec poprvé. Až do loňského světového šampionátu v Masse Carraře byla "FITA" pouze kvalifikací, která rozhodovala o postavení lukostřelce pro eliminaci. Valná hromada lukostřelby ale právě v Itálii toto změnila a soutěže fakticky oddělila, byť systém "kvalifikace" a eliminací zůstává zachován.
[ celý článek ]

Až do příští neděle patří Nymburk mistrovství Evropy handicapovaných lukostřelců
13. 8. 2006 (20:30) Po pěti letech se vrátili do nymburka elitní lukostřelci. Tentokrát na 4. mistrovství Evropy. Jak připomněl v úvodním projevu předseda organizačního výboru mistrovství a šéf České asociace tělesně handicapovaných sportovců Libor Šnajdr, v roce 2001 hostilo toto středočeské město lukostřelecký světový šampionát.
[ celý článek ]

Zajímavosti

Paralympionici - lukostřelci chtějí přispět k řešení patové povolební situace
9. 8. 2006 (12:45) TISKOVÁ ZPRÁVA Pomůže nabídka paralympijského šampióna v lukostřelbě a pořadatelů Mistrovství Evropy v lukostřelbě handicapovaných, kterou adresovali oběma předsedům nejsilnějších politických stran, k vyřešení patové politické situace v České republice?
[ celý článek ]

Lukostřelci Spastic Handicapu prověřovali výkonnost v Plzni a Litvínově
10. 6. 2006 (21:45) O poslední květnové sobotě se na krásné puškařské střelnici ve sportovním areálu Plzeň - Lobzy uskutečnil 1. lukostřelecký závod federace Spastic Handicap, který pořádala TJ ZP Halma Zbůch ve spolupráci s Arcus Plzeň. Lukostřelce bohužel přivítalo větrné, chladné a deštivé počasí, přesto předvedli skvělé výkony.
[ celý článek ]

1. závody v terčové lukostřelbě spastiků v této sezóně se uskuteční na Armádní střelnici v plzeňské městské části Lobzy
22. 5. 2006 (9:32) TISKOVÁ ZPRÁVA TJ Halma Zbůch a Spastic Handicap-Česká federace sportovců s centrálními poruchami hybnosti ve spolupráci s LK Arcus Plzeň a Nadací Martiny Beyerové pořádají 27. května 2006 1. závody v terčové lukostřelbě jednotlivců a smíšených družstev se spastickým i jiným tělesným postižením v objektu Armádní střelnice Plzeň - Lobzy.
[ celý článek ]

Kategorii W1 na prvním závodě Českého poháru lukostřelců vyhrál David Drahonínský
18. 5. 2006 (10:26) Tělesně handicapovaní lukostřelci mají za sebou první závod Českého poháru v Novém Městě nad Metují. Poprvé po zimní přípravě tak měli možnost oficiálně porovnat svoji výkonnost se soupeři.
[ celý článek ]

Rozhovor s...

Lukostřelkyně Markéta Sidková potřebuje zrychlit svůj výstřel
12. 2. 2006 (18:30) Markéta Sidková je výborná lukostřelkyně - dvojnásobná stříbrná medailistka ze světového šampionátu v Masse Carraře. Nerada bych, aby se z toho stalo klišé, ale připomínám, že má ráda elfa Legolase, kterému vděčíme za to, že si Markéta zvolila jako sportovní disciplínu právě lukostřelbu. Mezi světovou špičku se trpělivě propracovávala několik let. Letos byla snaha její i všech kolem korunována velkým úspěchem, který doplnila ještě ocenění "společenského typu". Nejvýznamnější z nich bylo vyhlášení nejlepší sportovkyní jejího mateřského svazu Spastic Handicap za rok 2005.
[ celý článek ]


Čeští lukostřelci si z italské Massy Carrary odvezli rekordní a "čistou" sérii - 3 stříbrné medaile
4. 10. (20:10) Ani poslední den světového šampionátu neuhnuli čeští lukostřelci ze směru, který vytyčila po soutěžích jednotlivců svou stříbrnou medailí Markéta Sidková. Tentokrát ale získali hned dvě druhá místa a to znamenalo, že si z Itálie odvezli historicky nejvíc medailí z vrcholného lukostřeleckého podniku.
[ celý článek ]


Poděkování italským organizátorům/Thanks to Italian organizers
4. 10. (19:55) Tohle poděkování je dvojjazyčné proto, že jednak chci, aby lidé v ČR věděli, jak moc milí organizátoři v Itálii byli, a jednak bych chtěla, aby se oni dozvěděli, když moje stránky kvůli fotografiím navštíví, že jim velmi děkuju. Děkuju tedy Matteovi Pisanimu a celému jeho týmu zodpovědnému za tiskové středisko a počítačovou síť za to, že mi zřídili na stadiónu Internet point - svým údajně typicky vynalézavým italským způsobem - Matteo zvedl menšího kolegu, který protáhl kabel nad zdí do vedlejší místnosti - neváhali přijet z hotelu, když se mi první večer spojení porouchalo, a že mi pomohli, kdykoliv jsem něco potřebovala.
This "thanksgiving" is both in Czech and in English because I´d like people in the Czech Republic to know, how kind Italian organizeres were, and I´d like Italians to know if they visit my websites because of photos that I thank them very much. So I thank to Matteo Pisani and to his whole team responsible for the press centre and computer network for creating me an "Internet point" at the Stadium - using "typical Italian way of work" - that meant Matteo pushed up his smaller colleague who pushed the cable over the wall to the other room. I thank them all that they didn´t hesitate to came back from hotel when I was in troubles with the Internet connection the first evening, and I would also like to thank them that they helped me whenever I needed it.

Alice Tejkalová
Družstvo českých lukostřelkyň postoupilo do finále
3. 10. (14:05), Massa Carrara Další úspěch mají na kontě české lukostřelkyně na MS v Masse Carraře. V semifinále rozstřílelo družstvo ve složení Miroslava Černá, Lenka Kuncová a Markéta Sidková (s náhradnicí Lenkou Kadetovou) Němky 206:183 a zhruba od 15:00 bude bojovat o zlaté medaile s Japonskem. Po jich nastoupí k finále s Finskem čeští vozíčkáři. Na výsledky na Handisportu si asi budete muset počkat do zítra (moc se za to omlouvám), protože náš štáb hned po dostřílení musí odjet, ale výsledky jsou docela rychle k dispozici i na oficiálním webu mistrovství: [ http://www.massacarrara2005.com ]. Články a fotky doplním zítra. Na reportáž z MS v lukostřelbě se můžete podívat také zítra v BBV na ČT1 (snad), v Paralampijském magazínu na konci října (určitě) a čeští reprezentanti budou také hosty besedy Sport 24 ve středu 5. 10. od 20:30. ČT 24 můžete sledovat na kabelové televizi, satelitu, nebo na internetu na www.ct24.cz.

Alice Tejkalová
Stříbro Markéty Sidkové - první medaile českých lukostřelců v Masse Carraře
2. 10. (18:00), Massa Carrara Osmnáctiletá Markéta Sidková dosáhla na malém stadiónu ve stínu Dolomit svého životního úspěchu. Ve finále proti bronzové medailistce z Atén Japonce Nako Hirasawaové sice za nepříznivého počasí neuspěla, ale radost měla promáčená Markéta i ze druhého místa na světě - svojí první "velké" medaile.
[ celý článek ]


Markéta Sidková se poprvé v kariéře prostřílela do finále mistrovství světa
1. 10. (16:30), Massa Carrara Markéta Sidková byla dlouho považována za korunní princeznu české lukostřelby po Zdeňku Šebkovi, a vzhledem ke svému nízkému věku i relativně krátké době, po kterou se lukostřelbě věnuje, sbírala na minulých velkých závodech především zkušenosti. V Masse Carraře potvrdila, že do ní vkládané naděje jsou oprávněné. Z českých lukostřelců zůstala v soutěži jednotlivců jediná a probojovala se až do dnešního semifinále. Tam na ni čekala velezkušená Japonka Naomi Isozakiová, jež do eliminací postoupila ze druhého místa, zatímco Markéta byla po kvalifikaci třetí.
[ celý článek ]


Jiří Mojžíšek - nesoutěžní hvězda mistrovství světa v lukostřelbě
1. 10. (16:30), Massa Carrara Velké pozdvižení vzbudil na světovém šampionátu v lukostřelbě v italské Masse Carraře nevidomý Jiří Mojžíšek. Třiapadesátiletý lukostřelec ze Startu Praha totiž vymyslel naprosto jednoduchou metodu střelby pro nevidomé, která jim nejen umožní větší samostatnost, ale především poskytne mnohem větší komfort a jistotu střelby, aniž by byla finančně náročná jako některé dosud používané optické systémy.
[ celý článek ]


Více lukostřelců pomýšlí na více medailí
23. 9. (17:10) Tisková zpráva. O víkendu odcestuje dosud nejpočetnější výprava Českého paralympijského výboru na 5. mistrovství světa v lukostřelbě handicapovaných. Světový šampionát se uskuteční ve dnech 24. září až 3. října 2005 v italském sportovním středisku Massa-Carrara.
[ celý článek ]


Mistrovství ČR v terčové lukostřelbě Spastic Handicap
21. 9. (22:00) Tisková zpráva. Spastic Handicap-Česká federace sportovců s centrálními poruchami hybnosti a Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Nola Teplice ve spolupráci s SK Chemopetrol Litvínov, Nadací Martiny Beyerové a KÚ Ústeckého kraje pořádají v sobotu 24. září 2005 MISTROVSTVÍ ČR V TERČOVÉ LUKOSTŘELBĚ Spastic Handicap.
[ celý článek ]21. 8. (9:02) Česká výprava má na ME v lukostřelbě nakonec 3 medaile. Ke dvěma cenným kovům Zdeňka Šebka přidaly stříbro ženy (Miroslava Černá, Lenka Kadetová, Lenka Kuncová a Markéta Sidková) v soutěži družstev.

     


Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.