Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Atletika
Basketbal
Boccia
Cyklistika
Florbal
Lukostřelba
Lyžování
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Plavání

Neorganizovaní plavci i utopenci na Strahově
23. 12. 2006 (17:40) Celý rok se handicapovaní plavci tvrdě připravovali na mistrovství světa v Jihoafrické republice, kam málem ani z finančních důvodů neodcestovali. To by však byla velká škoda, neboť se z šampionátu vrátili s řadou cenných kovů a s patnácti českými rekordy. I proto bylo udělování cen nejlepších paralympijských plavců na Strahově pokračováním oslav velkých úspěchů.
[ celý článek ]

Na mistrovství světa v Durbanu míří deset českých plavců
24. 11. 2006 (13:21) Zhruba 550 sportovců z 50 zemí očekávají organizátoři IPC mistrovství světa v plavání v jihoafrickém Durbanu. Šampionát se uskuteční od 2. do 8. prosince v tamním Kings Park Aquatic Centre a bude jednou z největších sportovních akcí pro handicapované sportovce v tomto roce. Na mistrovství světa odlétá 27. listopadu také desetičlenná česká výprava tělesně postižených sportovců (plavce doplňuje ještě tříčlenný realizační tým). Nebudou v ní chybět zlatá medailistka z paralympiády v Aténách Atén Běla Hlaváčková, stříbrná ze Sydney Kateřina Lišková nebo v Austrálii bronzový Jan Povýšil. Reprezentačními nováčky jsou Tomáš Hlavinka a Arnošt Petráček. Výsledky můžete sledovat na www.dissa.co.za.

Alice Tejkalová


Hvězdy odjinud

Nejúspěšnější paralympionička všech dob Trischa Zornová
16. 12. 2005 (9:40) "Když jste na vrcholu, jste tím, koho ostatní stíhají. V té chvíli si musíte uvědomit, že světové rekordy tu jsou proto, aby se překonávaly, a nesmíte se bát nových výzev." Žena, která tyto věty vyslovila, dobře věděla, o čem mluví. Americká plavkyně Trischa Zornová je totiž nejúspěšnější paralympioničkou všech dob. Za svoji bohatou kariéru nasbírala 55 paralympijských medailí. To nikdy žádný sportovec nedokázal, a vzhledem k nastupujícímu mohutnému slučování kategorií už se to asi ani nikomu nepodaří.
[ celý článek ]

Zajímavosti

Plavkyně Popovichová je v Americe nominovaná na Sportovkyni roku
10. 9. (10:35) Americká plavkyně Erin Popovichová je mezi finalistkami nominovanými na titul Sportswoman of the Year (Sportovkyně roku), kterou každoročně uděluje Women´s Sport Foundation (Ženská sportovní nadace). Titulem Sportovkyně roku jsou oceňovány dvě sportovkyně, jež dosáhly během posledního roku (tentokrát od 1. 8. 2004 do 31. 7. 2005) výjimečných výkonů.
[ celý článek ]

Událost měsíce

Britové pojali mistrovství světa mentálně postižených plavců jako výuku svojí hymny. Koncepci jim lehce narušil Maďar Sánta.
8. 9. (21:10) Krisztián Sánta byl hlavním hrdinou včerejšího finálového bloku na IV. mistrovství světa mentálně postižených plavců v Liberci. Zvítězil v závodě na 50 metrů znak a maďarské družstvo dovedl mohutným kraulovým finišem k vítězství v polohové štafetě na 4x50 metrů.
[ celý článek ]


V Liberci se uskuteční IV. mistrovství světa v plavání mentálně postižených
31. 8. (22:00) Tisková zpráva Český svaz mentálně postižených sportovců z pověření INAS-FID a ve spolupráci s SK Handisport Liberec a Speciální školou Frýdlant pořádají ve dnech 5. až 10. září 2005 IV. Mistrovství světa v plavání mentálně postižených. Místem konání je plavecký stadion v Liberci.
[ celý článek ]


8. 12. (10:47) Čeští plavci získali na MS v Durbanu celkem 8 medailí. Mistryní světa a nejúspěšnější českou reprezentantkou se 4 cennými kovy je Běla Hlaváčková (1. místo v závodě na 50 metrů znak, 3. na 100 m VZ). Jan "Dědek" Povýšil byl dvakrát třetí (50 m znak, 100 m VZ). A medailově uspěla také Kateřina Lišková, která byla bronzová v závodě na 200 m volným způsobem. Zdroj: www.cstps.cz

6. 12. (12:56) První bronz pro české plavce na MS v Durbanu! Běla Hlaváčková přidala ke svému stříbru z padesátky volným způsobem 3. místo v závodě na 100 m prsa. Zdroj: www.cstps.cz

5. 12. (20:51) Další stříbrná medaile pro české plavce na MS v Durbanu! Nováček v reprezentaci Arnošt Petráček byl druhý v kategorii S4 v závodě na 50 metrů motýlkem. Zdroj: Jana Fesslová

4. 12. (21:40) Běla Hlaváčková získala na MS v plavání stříbrnou medaili v závodě na 50 m volným způsobem v čase 38,07 s! Zdroj informací: www.kontaktbb.cz.
Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.