Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Neorganizovaní plavci i utopenci na Strahově
23. 12. 2006 (17:40) Celý rok se handicapovaní plavci tvrdě připravovali na mistrovství světa v Jihoafrické republice, kam málem ani z finančních důvodů neodcestovali. To by však byla velká škoda, neboť se z šampionátu vrátili s řadou cenných kovů a s patnácti českými rekordy. I proto bylo udělování cen nejlepších paralympijských plavců na Strahově pokračováním oslav velkých úspěchů.
[ celý článek ]

Na mistrovství světa v Durbanu míří deset českých plavců
24. 11. 2006 (13:21) Zhruba 550 sportovců z 50 zemí očekávají organizátoři IPC mistrovství světa v plavání v jihoafrickém Durbanu. Šampionát se uskuteční od 2. do 8. prosince v tamním Kings Park Aquatic Centre a bude jednou z největších sportovních akcí pro handicapované sportovce v tomto roce. Na mistrovství světa odlétá 27. listopadu také desetičlenná česká výprava tělesně postižených sportovců (plavce doplňuje ještě tříčlenný realizační tým). Nebudou v ní chybět zlatá medailistka z paralympiády v Aténách Atén Běla Hlaváčková, stříbrná ze Sydney Kateřina Lišková nebo v Austrálii bronzový Jan Povýšil. Reprezentačními nováčky jsou Tomáš Hlavinka a Arnošt Petráček. Výsledky můžete sledovat na www.dissa.co.za.

Alice Tejkalová

Hvězdy odjinud

Nejúspěšnější paralympionička všech dob Trischa Zornová
16. 12. 2005 (9:40) "Když jste na vrcholu, jste tím, koho ostatní stíhají. V té chvíli si musíte uvědomit, že světové rekordy tu jsou proto, aby se překonávaly, a nesmíte se bát nových výzev." Žena, která tyto věty vyslovila, dobře věděla, o čem mluví. Americká plavkyně Trischa Zornová je totiž nejúspěšnější paralympioničkou všech dob. Za svoji bohatou kariéru nasbírala 55 paralympijských medailí. To nikdy žádný sportovec nedokázal, a vzhledem k nastupujícímu mohutnému slučování kategorií už se to asi ani nikomu nepodaří.

Zajímavosti

Plavkyně Popovichová je v Americe nominovaná na Sportovkyni roku
10. 9. (10:35) Americká plavkyně Erin Popovichová je mezi finalistkami nominovanými na titul Sportswoman of the Year (Sportovkyně roku), kterou každoročně uděluje Women´s Sport Foundation (Ženská sportovní nadace). Titulem Sportovkyně roku jsou oceňovány dvě sportovkyně, jež dosáhly během posledního roku (tentokrát od 1. 8. 2004 do 31. 7. 2005) výjimečných výkonů.

Událost měsíce

Britové pojali mistrovství světa mentálně postižených plavců jako výuku svojí hymny. Koncepci jim lehce narušil Maďar Sánta.
8. 9. (21:10) Krisztián Sánta byl hlavním hrdinou včerejšího finálového bloku na IV. mistrovství světa mentálně postižených plavců v Liberci. Zvítězil v závodě na 50 metrů znak a maďarské družstvo dovedl mohutným kraulovým finišem k vítězství v polohové štafetě na 4x50 metrů.

V Liberci se uskuteční IV. mistrovství světa v plavání mentálně postižených
31. 8. (22:00) Tisková zpráva Český svaz mentálně postižených sportovců z pověření INAS-FID a ve spolupráci s SK Handisport Liberec a Speciální školou Frýdlant pořádají ve dnech 5. až 10. září 2005 IV. Mistrovství světa v plavání mentálně postižených. Místem konání je plavecký stadion v Liberci.

8. 12. (10:47) Čeští plavci získali na MS v Durbanu celkem 8 medailí. Mistryní světa a nejúspěšnější českou reprezentantkou se 4 cennými kovy je Běla Hlaváčková (1. místo v závodě na 50 metrů znak, 3. na 100 m VZ). Jan "Dědek" Povýšil byl dvakrát třetí (50 m znak, 100 m VZ). A medailově uspěla také Kateřina Lišková, která byla bronzová v závodě na 200 m volným způsobem. Zdroj: www.cstps.cz

6. 12. (12:56) První bronz pro české plavce na MS v Durbanu! Běla Hlaváčková přidala ke svému stříbru z padesátky volným způsobem 3. místo v závodě na 100 m prsa. Zdroj: www.cstps.cz

5. 12. (20:51) Další stříbrná medaile pro české plavce na MS v Durbanu! Nováček v reprezentaci Arnošt Petráček byl druhý v kategorii S4 v závodě na 50 metrů motýlkem. Zdroj: Jana Fesslová

4. 12. (21:40) Běla Hlaváčková získala na MS v plavání stříbrnou medaili v závodě na 50 m volným způsobem v čase 38,07 s! Zdroj informací: www.kontaktbb.cz.

Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.