Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Čeští rugbisté na vozíku skončili na mistrovství Evropy jedenáctí
12. 6. 2007 (21:01) Čeští rugbisté na vozíku skončili na mistrovství Evropy ve finském Espoo na posledním místě ve své skupině a se šestým ze skupiny druhé - Irskem - se utkali o jedenáctou pozici. Češi nakonec dokázali Iry těsně porazit 34:33! Podle reportáže z www.wheelchairrugby2007.info jeden z českých rugbistů - David Lukeš - po zápase řekl: "Dokázali jsme dobře udržet míč a všichni jsme si hru zápas maximálně užili." V týmu Irska panovalo spíše rozčarování z těsné prohry.
[ celý článek ]

Událost měsíce

Osmý ročník Rugbymanie vyhrál "A" tým Rugby Rats
29. 11. 2006 (20:57) Ani letos nechyběla v kalendáři akcí rugby vozíčkářů v České republice tradiční nymburská Rugbymania. Ani jeden ze dvou českých týmů - Ostrava a Prague Robots - však na ní nedokázal postoupit do bojů o medaile. Ve svých základních skupinách skončily oba celky na posledním místě bez jediného vítězství. Čeští rugbisté říkají, že mají rezervy v taktice, horší fyzičku než soupeři a chybí jim lepší, tedy především častější, srovnání se zahraničními týmy.

Světovými šampióny v rugby vozíčkářů jsou Američané
30. 9. 2006 (22:30) Ve finále světového šampionátu v rugby na vozíku v novozélandském Christchurchi porazily Spojené státy americké domácí Kiwi 34:30. Hra byla ze začátku hodně vyrovnaná. USA vedly po první čtvrtině 9:8, poločasové skóre bylo 16:15 v jejich prospěch. Novozélanďané se pak ale hodně propadli ve třetí čtvrtině.

Sedmou Rugbymanii ovládli Rebelové
30. 11. 2005 (23:30) OPRAVENO Sedmý ročník se sedmi týmy. Taková byla letošní Rugbymanie, největší a nejkvalitněji obsazený turnaj v rugby vozíčkářů v České republice. Lichý počet týmů ale nebyl oslavný záměr organizátorů, nýbrž nemilá shoda náhod. Britské družstvo odřeklo svou účast na poslední chvíli kvůli zraněným hráčům.

Turnaj v rugby vozíčkářů Ostrava CUP 2005
6. 10. (10:35) O víkendu 23. - 25. 9. 2005 proběhl 7. ročník mezinárodního turnaje v rugby vozíčkářů OSTRAVA CUP 2005. Tento rok se na něm utkali tři tuzemští a tři polští soupeři. Těchto šest týmů bylo losem rozděleno do dvou základních skupin. V semifinále si to rozdal první s druhým z opačných skupin.

7. 6. 2007 (21:35) Od 2. do 9. června se ve finském Espoo koná mistrovství Evropy v rugby vozíčkářů, na které se poprvé probojoval reprezentační tým České republiky. Průběh šampionátu můžete sledovat na webových stránkách - http://www.wheelchairrugby
2007.info/.

30. 9. 2005 (13:50) Výsledky 7. ročníku Meznárodního turnaje vozíčkářského rugby Ostrava Cup 2005: