Událost měsíce Rozhovor s ... Mistrovství republiky Zahraniční okénko Hvězdy odjinud Události ze zákulisí Zajímavosti

Hlavní stránka
Atletika
Basketbal
Boccia
Cyklistika
Florbal
Lukostřelba
Lyžování
Plavání
Rugby
Sledge hokej
Stolní tenis
Ostatní sporty

Glosy a komentáře
Diskuzní fórum
Fotogalerie
Odkazy

Tenis

Finále tenisového Prague Cup Czech Indoor 2006 ve švédské režii
6. 12. 2006 (12:21) Jubilejní desátý ročník mezinárodního turnaje tenistů na vozíku Prague Cup Czech Indoor 2006 měl hned několik důvodů k oslavě. Letos se přesunul do série NEC Wheelchair Tennis Tour (kategorie ITF 3), což ho zařadilo mezi tři největší halová klání v Evropě. Důkazem jeho prestižnosti byla i účast dvou hráčů první světové desítky - Poláka Tadeusze Kruszelnického (6. hráč světového žebříčku) a Rakušana Martina Legnera (7.). Navíc na Prague Cup do Club Hotelu Praha v Průhonicích dorazil rekordní počet více než dvaceti hráček. Celkem usilovalo od 29. 11. do 3. 12. o cennou trofej pro vítěze 90 tenistů z celého světa.
[ celý článek ]

Miroslav Brychta opět převezme Zlatého kanára
25. 11. 2006 (18:22) Miroslav Brychta opět převezme velice cennou trofej. Český tenisový svaz vozíčkářů doporučil organizátorům ankety Zlatý kanár 2006, aby trofej pro nejlepšího tenistu na vozíku uplynulé sezóny předal právě Miroslavu Brychtovi. Ten si ocenění zasloužil za skvělé individuální výkony na mezinárodních turnajích i za příkladnou reprezentaci českého tenisu na vozíku během květnového mistrovství světa družstev - World Team Cup 2006 v Brazílii. Tam pomohl českým barvám ke skvělému 8. místu ve World Group 1.
[ celý článek ]

Souboj generací ve finále tenisového Prague Cup Czech Indoor 2005
7. 12. 2005 (23:30) Pátým triumfem Tadeusze Kruszelnického v řadě skončil v průhonickém Club Hotelu devátý ročník prestižního tenisového turnaje vozíčkářů Prague Cup Czech Indoor 2005. Letos se ho zúčastnil rekordní počet tenistů - 78 - z osmnácti zemí. Jeden sportovec dorazil dokonce až z Chile.
[ celý článek ]Redakce stránek handisport.cz : Alice Tejkalová
Copyright ©2005 Všechna práva vyhrazena.